Mirosław Kalita w Resovii!
Mirosław Kalita, który w ostatnich latach był piłkarzem i trenerem Wisłoki Dębica, przechodzi do Resovii. Dziś po południu szef rzeszowskiego klubu Aleksander Bentkowski doszedł do porozumienia z nowym graczem.

- To właściwie mój trzeci raz w tym klubie, bo grałem tu też jako junior - mówi nowy pomocnik klubu z Rzeszowa. - Skąd taki krok? Byłem rozgoryczony tym, co zastałem po urlopie. Nikt mi niczego nie proponował w Wisłoce. Przez trzy miesiące byłem tam jednoosobowym zarządem bez umowy, przez pół roku grałem właściwie za darmo. Skontaktowała się ze mną Resovia, spotkałem się z prezesem i szybko doszliśmy do porozumienia. Pieniądze w tym wszystkim były najmniej ważne.

- Czuję się na siłach, by grać w tej klasie. Nie ma problemów ze zdrowiem, a z kondycją nigdy nie miałem. Nieskromnie powiem, że znacznie młodsi gracze na tym polu odstają ode mnie. Spokojnie wytrzymam 90 minut na boisku - dodał Kalita, który 18 lipca skończy 39 lat.

źródło: 90minut.pl
luki08 dnia 08 lipiec 2009 · 22 komentarze · 4997 czytań ·Drukuj
Komentarze
42
Tajemniczy Dzordz dnia 08 lipiec 2009 00:26:01
Może na gorąco nie ma co osądzać decyzji Mirka. Każdy ma prawo do decydowania o swoim losie. Spójrzmy wstecz, ile osób z grona piłkarzy uciekło (dosłownie) z Klubu. Kto jest bez winy niech rzuci kamieniem. Najpierw rozliczając samego siebie: ile choćby w tym roku zrobił dla Klubu. Nie tylko finansowo, choć to także ważne. Rozmawiałem wieczorem z trenerem Cyboroniem, na pewno nie załamuje rąk i nie rozpacza. Ma do dyspozycji ponad 20 zawodników, którzy mogą i powinni się wykazać. Swoją drogą dla wielu osób "pewne argumenty" w kwestii blokady wchodzenia młodzieży do I drużyny przestaną być aktualne i ciągłym usprawiedliwieniem. Może mniej Moderny i innych okazji? My zaś zamiast lamentować i czarno widzieć, zabierzmy się do walki o KSW, jak to miało miejsce jeszcze kilka lat temu. Na 101 latach życie się NIE KOŃCZY!!
1578
szkodi dnia 08 lipiec 2009 07:31:25
dziekujemy Mirek za wszystko co zrobiles. Powodzenia w Resovii i w dalszym zyciu. Zrobiles tyle dla Wisloki co niektorzy nie zrobili w ciagu bardzo a to bardzo dlugiego czasu. jako kibic - Dziekuje
1583
apacz2205 dnia 08 lipiec 2009 08:26:39
moze mu pomnik postawicie za zaslugi
1367
petrus dnia 08 lipiec 2009 09:57:13
Bez zadnych wczesniejszych planow? nic nie mowil? SPIERDALAJ z takim czyms, zostawiasz tonący okręt na wzburzonym morzu, Pamiętacie taki trensparent ?
STALEC,PODLASEK, KALITA SPRZEDAWCZYKÓW ELITA???
8
Biechu dnia 08 lipiec 2009 10:21:10
Jeżeli chodzi o usuwanie wpisów. To po pierwsze, moderatorzy i administratorzy (czyli osoby zajmujące się stroną) nie odpowiadają za treści użytkowników! Po drugie, nie będziemy tolerowali wyzywania innych!

Jeżeli chodzi o Mirka, każdy kto jest blisko z klubem, wie że zrobił dużo dla klubu, a na pewno się starał. Za całokształt go szanuje, ale za nie które rzeczy i wypowiedziane słowa, moje zdanie się diametralnie zmienia.

JANUSZ TUREK KIEROWNIKIEM KLUBU!
1367
petrus dnia 08 lipiec 2009 11:33:02
Popieram Janusz Turek !!
93
biancoverde dnia 08 lipiec 2009 12:16:58
napewno takie odejściem Mirek Kalita straci dużo w oczach kibiców ale nie ma co nad tym rozpaczać trzeba myśleć o nowej rundzie. szkoda wielka dla naszego klubu jeśli odejdzie.
Dzis o 18 spotkanie z nowym prezesem patrzać w jakiej sytuacji jest klub chyba nie trzeba na to spotkanie nikogo zapraszac?
42
Tajemniczy Dzordz dnia 08 lipiec 2009 12:44:23
Only 1908. Przeanalizuj dokładnie treść dokonanego przeze mnie wpisu. Dopiero wtedy stawiaj i kieruj do mnie swoje zarzuty. Nie wypieram się niczego co powiedziałem i nie mam zamiaru tego robić. Zarówno na necie, jak i w realu. Jakakolwiek forma cenzury jest ode mnie niezależna. Wiedziałem, że będzie burza, tylko czy akurat teraz to jest potrzebne Klubowi. Transparent, który wspomina petrus był rozwieszony przez Kibiców ... sovii...
93
biancoverde dnia 08 lipiec 2009 12:49:40
Stary Kaes co to piszesz o jakichs modernach co to ma wspolnego z klubem bo ja uwazam ze nic
42
Tajemniczy Dzordz dnia 08 lipiec 2009 12:57:08
Ejjj... Przecież nie Ciebie miałem na myśłi, gdy to pisałem Szeroki uśmiech Chodzi o to, że do tej pory słychać było wiele głosów, że Mirek blokuje młodym piłkarzom rozwój poprzez nie dopuszczanie ich do gry w I zespole. No to teraz będzie możliwość weryfikacji tego. Z tym, że poprzez budowanie formy w Modernie się tego raczej nie osiągnie. Ot co Panie
1574
Nasz-KS dnia 08 lipiec 2009 14:13:42
Myślę że każdy ma prawo i zarazem najłatwiej oceniać jest innych poprzez pryzmat dokonań danej osoby. Ja doskonale zdaję sobie sprawę że każdy z nas będzie inaczej oceniał działania Mirka , bo jak wiadomo punkt widzenia zależy od tzw. punktu siedzenia. Doskonale też rozumiem osoby które czują się zawiedzione całą tą sytuacją. Jednak uważam że wieszanie wszelkich obelg pod jego adresem jest co najmniej ogromnym nietaktem żeby nie powiedzieć (chamstwem). Czy w tej naszej Wisłoce zawsze należy zmieszać wszystkich z błotem??? Czasami brak mi słówr30; jak mówi przysłowie - Milczenie jest złotemr30;
42
Tajemniczy Dzordz dnia 08 lipiec 2009 14:25:04
Do mnie dotarł natomiast "news" ŻE SPRAWA POWINNA BYĆ UZNANA ZA NIEBYŁĄ. Oznacza to, że po raz 3 Mirek nie będzie grał w sovii... Swoją drogą to niezła tam ekipa szkoleniowców (zarówno I, a zwłaszcza II) objęła stery trenerskie Złość
32
bzd dnia 08 lipiec 2009 15:02:35
Na stronie jest, byla i będzie cenzura na bluzgi o obrażanie poszczególnych osób. Nie ma za to cenzury na krytykę (jak zresztą widać powyżej). Każdy ma prawo wyrażać swoje zdanie pod warunkiem, że przy okazji nie miesza innych z blotem.

Co do odejścia Mirka to swoje już w Wisloce zagral i jakkolwiek dalej by się przydal na boisku to nie rozpaczalbym po stracie Koli jako zawodnika, bo mlodzież i tak już powoli musi zajmować miejsce starszych pilkarzy. Na pewno Kola dalej jest na trzecioligowym boisku "profesorem", ale wszystko ma swój początek i koniec.

Bardziej martwi mnie to kto będzie dalej kierownikiem klubu???
623
tdp dnia 08 lipiec 2009 22:45:47
Zamiast rozkminkami na temat Koli zajelibyście sie lepiej sprawami na jakie mozecie mieć wpływ np. CO ZROBIĆ ZEBY WIĘCEJ LUDZI PRZYCHODZIŁO NA MECZE czy pomoc w organizacji turnieju itp.Znam Kole i wiem ze całe dotychczasowe zycie poswiecił piłce.Dokonał jakiegos tam wyboru co nie znaczy ze jeden z drugim moze go opluwać.Mimo wszystko mam nadzieje ze nadal bedzie kierownikiem i jeszcze zagra ,a najlepiej w sparingu z ResoviąZ przymrużeniem oka
1587
bialo zielony dnia 09 lipiec 2009 00:14:39
co do Mirka swoje zrobil niech idzie tam gdzie sa pieniadze bo w Wisłoce juz ich nie ma.a po drugie wymiencie mi pilkarzy ktorzy nie graja dla pieniedzy ja w Wisłoce pamietam moze trzech ,czterech.pomyslcie.powodzenia panie Kalita.

EDIT/ luki08 - nazwy klubów i nazwisk piszemy z dużej litery
93
biancoverde dnia 09 lipiec 2009 02:14:56
Ja bardzo lubie Mirka ale takim przejściem wiadomo że straciłby dużo w oczach kibców ale może zamiast niektorzy tak dużo pisać pokazaliby wreszcie jak im zależy na Wisłoce a nie tylko pisanie na stronie. Ta runda będzie ciężka!
Zapiszcie się do NASZ KS! kupujcie karnety i zachęcajcie ludzi do ich kupowani a będziemy zmierzać w dobrym kierunku tylko panowie musicie działac!!
Nie liczy sie gadanie czy pisanie a działanie!
Tylko aktywna Wisłoka!
21
19 Sebastian 08 dnia 09 lipiec 2009 09:13:50
Mirosław Kalita jednak nie zagra w Resovii
Pomocnik Wisłoki Dębica Mirosław Kalita zdecydował, że jednak nie zagra w Resovii, choć już we wtorek porozumiał się z działaczami rzeszowskiego klubu.

Były trener i zawodnik Wisłoki miał dzisiaj zagrać w sparingu Resovii z Sandecją Nowy Sącz. Zamiast tego poinformował szkoleniowca i szefów Resovii, że rezygnuje z gry w rzeszowskim klubie.

- Nie chcę się martwić o bezpieczeństwo moich dzieci i swoje własne, dlatego rezygnuję z gry w Resovii - mówi Kalita. - Zarzuca mi się bzdury wyssane z palca sprzed sześciu lat, gdy grałem w Resovii. Wtedy ja, Krzysztof Podlasek i Mariusz Stalec byliśmy na utrzymaniu ówczesnego prezesa Kobosza. Gdy zespół zaczął przegrywać, pojawiły się głosy, że handlujemy punktami. W szatni atmosfera zrobiła się beznadziejna. Teraz powtarza się te idiotyzmy i atakuje mnie bez pardonu. Jeśli ktoś zna osobę, która wręczała mi pieniądze, niech ją do mnie przyprowadzi. Nie mam nic przeciw konfrontacji.

żródło: Nowiny/90minut.pl
21
19 Sebastian 08 dnia 09 lipiec 2009 09:32:21
dalsza cześć
Kalita podkreśla, że obrażają go zarówno kibice Resovii, jak i Wisłoki.

- Jestem w szoku. Nie spodziewałem się tego. To, co czytam na swój temat nadaje się do wytoczenia sprawy. Mimo wszystko biłem się z myślami, zastanawiałem, co robić. Szybko przecież dogadałem się z prezesem Bentkowskim, chciałem pomóc Resovii w II lidze. Nie mam jednak zamiaru przyjeżdzać do Rzeszowa i obawiać się, co mnie tu spotka. Trener Hajdo przekonywał mnie do zmiany decyzji, ale postanowiłem dać sobie spokój z Resovią. Ani w tym klubie, ani w Wisłoce już nie zagram A tym, którzy wypisują bzdury w internecie, powiem jedno - żadnego grzechu wobec Resovii na sumieniu nie miałem. Tak samo jest w przypadku innych klubów, w których grałem - dodał.Trener "pasiakówr1; uważa, że internauci wyrządzili jego drużynie niedźwiedzią przysługę.

- Taki zawodnik, jak Mirek, z doświadczeniem, był nam bardzo potrzebny. Ciężko będzie znaleźć kogoś równie dobrego na jego miejsce. A zarzuty wobec Mirka skomentuję tak; gdyby miał coś na sumieniu, nigdy by nie wracał do Resovii - dodał coach "pasiaków, który chciałby jeszcze w tym tygodniu znaleźć kogoś, kto mógłby odgrywać główna rolę w środku pomocy Resovii.

Wzburzony sytuacją jest Aleksander Bentkowski, prezes Resovii.

- To skandal. Jak można opluwać w ten sposób człowieka. Niestety, są ludzie, którzy tylko z chamstwa mają satysfakcję. Pięknie się przysługują Resovii. Przecież w sparingach z Czarnymi i Sandecją jak na dłoni było widać, że właśnie takiego gracza, jak Mirosław Kalita niesamowicie nam brakuje w pomocy - podkreślił szef Resovii.
1484
dudek dnia 10 lipiec 2009 00:56:14
No i co ?napierdalajcie mnie znowu jak przed kilkoma miesiącami,gdy napisałem czego się można spodziewać po Kalicie.Znowu wyszło tak jak mówiłem,to była kwestia czasu,ale poplecznicy Mireczka stali za nim murem ...WCISKAJCIE DALEJ KIT TYLKO NIEWIEM CZY BĘDZIECIE MIELI KOMU.Szeroki uśmiech
93
biancoverde dnia 10 lipiec 2009 09:50:25
Pisac to każdy potrafi.
Jak jesteś taki fanatyk to pokaż to i działaj coś dla dobra klubu.
Sądze że pewnie w Stowarzyszeniu CIe nia ma bo szkoda CI 20zł miesięcznie.
1367
petrus dnia 10 lipiec 2009 12:25:26
Własnie pierdolic na forum tylko, a 20zł miesiecznie nie odlozy na rzecz klubu, nie raz 10 razy wiecej przepijesz a 2 dychy nawet nie zauwazysz, a tak poza tym toilu czlonkow juz ma NASZ KAES?
1574
Nasz-KS dnia 10 lipiec 2009 14:06:10
Petrus ;Obecnie na liście członków Stowarzyszenia Nasz KS zapisanych jest 39-członków i ta lista stale rośnie. Na czwartkowe spotkania regularnie przychodzi kilka osób z czego też osoby które przyglądają się naszym działaniom. Więcej informacji mogę Ci udzielić na e-mail naszks@op.pl lub w każdy czwartek w klubie od godz.18-tej.
Pozdrawiam.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Tabela Terminarz
Lp.
Klub
M Pkt
1.
Korona II Kielce
8 19
2.
Siarka Tarnobrzeg
8 15
3.
Stal Kraśnik
8 14
4.
Hetman Zamość
8 14
5.
Sokół Sieniawia
8 13
6.
Wisła Puławy
8 12
7.
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
8 11
8.
Hutnik Kraków
8 11
9.
Avia Świdnik
8 11
10.
Wólczanka Wólka Pełkińska
8 10
11.
WISŁOKA DĘBICA
8 10
12.
Motor Lublin
7 10
13.
Orlęta Radzyń Podlaski
7 9
14.
Podhale Nowy Targ
8 8
15.
Wisła Sandomierz
8 7
16.
Chełmianka Chełm
8 7
17.
Jutrzenka Giebułtów
8 4
18.
Podlasie Biała Podlaska
6 3
Mecze

III LIGA

2019-09-14 16:00 | Relacja

Siarka

Siarka

1:1

0:0

Wisłoka

Wisłoka

Strzelcy

  • 1:0 Gębalski 61'
  • 1:1 Fedan 90' (asysta Pelc)

III LIGA

2019-09-21 16:00

Wisłoka

Wisłoka

VS

Korona II Kielce

Korona
II
Kielce

Sponsorzy


Statystyki reklamowe
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 473
Najnowszy użytkownik: Adi
Warto zaglądnąć
Biuro Podróży ANTURJA

MCARD - Produkcja kart plastikowych