CZYM BYŁOBY MÓWIENIE O TRADYCJI, BEZ BUDOWANIA PRZYSZŁOŚCI KLUBU
Wprawdzie piszemy to co będzie można przeczytać poniżej po upływie dłuższego już czasu, ale woleliśmy odczekać, bo są to serca krzepiące i wiele obiecujące (na przyszłość) zmiany w postrzeganiu rozwoju grup dziecięcych i młodzieżowych przez władze Klubu.

W pierwszy czwartek miesiąca (dotychczas był zarezerwowany na spotkania Stowarzyszenia), korzystając z okresu urlopowego Zarządu „Naszego KS-u”, spotkaliśmy się z Panią Menadżer i kilkoma osobami z Rady Klubu. Powstało dotychczas dużo spraw, które wymagały, część z nich nadal wymaga przedstawienia opinii publicznej, tak aby nie tworzyć zbędnych, nikomu niepotrzebnych niedomówień. I takie też tematy zostały podjęte (chociaż jak zaznaczamy powyżej, część z nich będziemy drążyć i dociekać, bo tylko poprzez tzw.: konstruktywny dialog i rozmowy możemy dojść do tego co nam przyświeca – rozwój Klubu, na każdych płaszczyznach). Dowiedzieliśmy się jak wygląda kwestia finansów w Wisłoce, jakie nakłady miesięczne są ponoszone, aby Klub mógł realizować doraźne, wynikające z bieżącej działalności potrzeby.
Wszystkich nurtował od dawna, w różnych wersjach podawany „udział Miasta”, jego partycypacja w kosztach utrzymania Klubu. Nie ukrywamy, że zawiedliśmy się poznając te dane i informacje. Nie czujemy się jednak uprawnieni do przedstawiania dokładnych danych i informacji, które są zapewne przedmiotem dyskusji na linii Rada Klubu/Zarząd – Urząd Miasta.

Jak wspomniane zostało na wstępie termin I czwartku miesiąca przypisany jest spotkaniom Stowarzyszenia. Pomimo nieobecności Zarządu zostały poruszone tematy statutowe „Naszego KS-u” z przedstawicielami władz Klubu. Na pewno zawsze standardowym było i będzie kształtowanie się relacji na linii Kibice – Klub. Możemy na podstawie tych rozmów mieć przekonanie, że nie ulegną one pogorszeniu, a trzeba zaznaczyć, że pomimo zawsze pojawiających się potrzeb są one poprawne. Poza tym spotkamy się z Prezesem Klubu, wyjaśnimy wiele spraw, które wymagają spokojnej, rzeczowej rozmowy.

Cieszy nas niezwykle informacja podana przez Panią Menadżer, że 2 grupy trampkarzy, aby mogli nabierać coraz to lepszych umiejętności i ogrania zgłoszone zostało do rozgrywek wojewódzkich. Dalej z napawających radością informacji, to ta że Waldemar Piątek będzie zajmował się szkoleniem bramkarzy w Naszym Klubie!! To nie koniec jednak „nowości”, bowiem organizowana jest najmłodsza grupa piłkarzy: rocznik 1998 i młodsze, do której trwa aktualnie nabór. Szkoleniem najmłodszych zająć się ma dobrze znany z występów na Parkowej Marcin Sypel! To nie koniec budowania przyszłości Klubu, tworzenia prawdziwej kultury fizycznej, współdziałania dla mieszkańców miasta i powiatu, tego co wcześniej władze Wisłoki zapowiadały, ale póki co nie zapeszamy i życzymy realizowania postawionych celów. Marzy się nam, aby za kilka/kilkanaście lat wielu znanych, polskich futbolistów, mogło z dumą mówić, że początki swojej piłkarskiej kariery rozpoczęli w Klubie Najstarszych Biało-Zielonych w Polsce: WISŁOCE DĘBICA.

Kontynuując wątek współdziałania Kibiców z Klubem, wiemy doskonale, że oczekując czegoś i my też zobowiązujemy się do wymiernych działań. Cóż może Kibic dać? Do czego się zobowiązać? Na myśl przychodzi głównie podążanie za piłkarzami w miejsca, gdzie będą grać, a my zaś dopingować ich jak najlepiej możemy. Dotyczy to zarówno meczy na Parkowej, czy w najdalej położonych miejscowościach rozgrywek. Udowodniliśmy to wielokrotnie i tutaj nie powinno być najmniejszych wątpliwości, że będzie inaczej. Widać to było w ubiegłym sezonie, w sytuacjach gdy gra nie szła, nie było zwycięstw, bramek, my byliśmy. Wiele zespołów może marzyć, żeby Kibice tak wiernie w sytuacjach kryzysowych dopingowało ich, nie odsunęło się od nich. Dalej, wiele zespołów awansujących do nowej II ligi nie ma tylu Kibiców! Nie twierdzimy, że wszystko jest i było w należytym porządku. Niemniej młodość ma swoje prawa i powinni to także zrozumieć najbardziej niedostosowani do realiów teraźniejszości absolwenci studiów z zakresu nauk politycznych, politologii, gdzie kończyli kierunek dziennikarstwa, próbujący tworzyć w tym zawodzie. Niestety mamy wrażenie i przekonanie, że czasem przypadkowo znajdujący się w sytuacjach przez siebie niezrozumiałych, oczekując na pociąg do Tarnowa. Później zaś tworzący opowieści tylko ich ośmieszające i dyskredytujące w „wykonywanym” fachu. Po to piszemy? Nie mogliśmy w tej sytuacji pozostać biernymi na pewien pastisz prasowy, daleki od rzetelności dziennikarskiej i przekraczający granice prawa społeczeństwa do informacji. Więcej, w sytuacji nazywania nas „kibolami”, równie dobrze można mówić o „pismakach” fantastach, na których spoczywa odpowiedzialność do kreowania należytej, obiektywnej opinii publicznej. Sterowanie ludźmi, ich poglądami jest w świetle prawa (nie tylko prasowego) niedopuszczalne. Chyba, że co niektórych boli, że Wisłoka ma Kibiców Jej oddanych, utożsamiających się z Klubem na dobre i na złe. W takim wypadku musimy zmartwić te osoby, że dalej będziemy trwać i Klubowi serce swe oddawać. Na pewno te deklaracje owe osoby przyjęłyby z ironią, ośmieszając nas. Nie dziwimy się, bowiem tego nie zrozumieją. My za kilka złotych wierszówki nie będziemy klakierami, czy tworzącymi na zamówienie. Są „ŚWIĘTOŚCI”, którym sprzeniewierzyć się nie da i nawet nie przychodzi nam na myśl coś takiego. Z tym, że w tym wypadku na pewno różnimy się od pełnych polotu gryzipiórków.

Autor: SK.

bzd dnia 13 lipiec 2008 · 0 komentarzy · 2377 czytań ·Drukuj
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Tabela Terminarz
Lp.
Klub
M Pkt
1.
Korona II Kielce
8 19
2.
Siarka Tarnobrzeg
8 15
3.
Stal Kraśnik
8 14
4.
Hetman Zamość
8 14
5.
Sokół Sieniawia
8 13
6.
Wisła Puławy
8 12
7.
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
8 11
8.
Hutnik Kraków
8 11
9.
Avia Świdnik
8 11
10.
Wólczanka Wólka Pełkińska
8 10
11.
WISŁOKA DĘBICA
8 10
12.
Motor Lublin
7 10
13.
Orlęta Radzyń Podlaski
7 9
14.
Podhale Nowy Targ
8 8
15.
Wisła Sandomierz
8 7
16.
Chełmianka Chełm
8 7
17.
Jutrzenka Giebułtów
8 4
18.
Podlasie Biała Podlaska
6 3
Mecze

III LIGA

2019-09-14 16:00 | Relacja

Siarka

Siarka

1:1

0:0

Wisłoka

Wisłoka

Strzelcy

  • 1:0 Gębalski 61'
  • 1:1 Fedan 90' (asysta Pelc)

III LIGA

2019-09-21 16:00

Wisłoka

Wisłoka

VS

Korona II Kielce

Korona
II
Kielce

Sponsorzy


Statystyki reklamowe
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 473
Najnowszy użytkownik: Adi
Warto zaglądnąć
Biuro Podróży ANTURJA

MCARD - Produkcja kart plastikowych