Wisłoka Dębica - Jutrzenka Giebułtów 0:2 (0:0)
KONIEC MAGICZNEJ SERII - JUTRZENKA ZDOBYŁA PARK ARENA.

Wisłoka Dębica przegrała przed własną publicznością z Jutrzenką Giebułtów 0:2 (0:0) w meczu 5. kolejki III ligi. "Biało-zieloni" przerwali jednocześnie passę 33 gier bez porażki i spadli na 10. miejsce w tabeli.

Bach, bach, Karabach yyy to znaczy Jutrzenka.... Kiedyś musiała nadejść ta chwila - szkoda, że w najmniej oczekiwanym momencie. Seria 33 spotkań bez porażki została przerwana. Przerwana z przeciwnikiem, który w oczach sporej części kibiców nie powinien stanowić większego zagrożenia. Jutrzenka miała zebrać nowy kierunkowy do Giebułtowa, natomiast sama wykręciła na Park Arena naprawdę niezły numer. Wisłoka zagrała obiektywnie przeciętny mecz, który do złudzenia przypominał słynny pojedynek z Wisłokiem Wiśniowa. Oczywiście losy tej konfrontacji mogły potoczyć się zupełnie inaczej, jednak w paru sytuacjach zabrakło zimnej krwi.

Dębiczanie energicznie weszli w spotkanie czego efektem była szybka żółta kartka dla zawodnika gości po solowym rajdzie Dawida Sojdy. "Biało-zieloni" pokazali próbkę swoich umiejętności, a jedynie kwadrans wystarczył im do stworzenia stuprocentowej sytuacji. Damian Łanucha popisał się kapitalnym podaniem do Sojdzika, ten na pełnej szybkości wbiegł w pole karne i wystawił patelnię Kacprowi Maikowi. Wychowanek Wisłoki spudłował z 11 metrów, a na trybunach usłyszeliśmy tylko ogromny jęk zawodu. Z pewnością Majca na długo zapamięta okazję, która mogła wykreować dla dębickiego klubu całkowicie inny scenariusz na ten pojedynek. Podopieczni Dariusza Kantora mieli jeszcze co najmniej dwie szanse, aby wyjść na prowadzenie w pierwszej połowie - najlepszą zaprzepaścił Sebastian Fedan, uderzający głową po wrzutce Łanuchy - piłka przeturlała się po poprzeczce. Jutrzenka odpowiadała półsytuacjami, stwarzanymi głownie po niewymuszonych błędach i stratach gospodarzy. Po 45 minutach na tablicy wyników widniał rezultat 0:0, ale to Wisłoka osiągnęła optyczną przewagę, która z biegiem czasu powinna zostać udokumentować bramkami. Mało kto spodziewał się, że po przerwie na Park Arena wydarzy się coś zgoła innego.

Początek drugiej połowy i kolejna "setka" Wisłoki...W 48. minucie Kamil Rębisz otrzymał niezłe podanie do Dawida Sojdy i w sam sobie tylko znany sposób uderzył na bramkę Michała Ilińskiego. 10 minut później golkiper Jutrzenki fantastycznie, na refleks, zatrzymał jeszcze jedną próbę strzału głową gospodarzy. W następnym fragmencie spotkania to ekipa prowadzona przez Piotra Powroźnika zaczęła nieco odważniej zapędzać się na połówkę Wisłoki. Groźnie było akcji, w której Maciej Balawender stanął oko w oko z Kamilem Dybski, lecz przy skróconym kącie i dobrym zachowaniu bramkarza "Biało-zielonych" strzał został prawidłowo zblokowany. Kilka chwil później w roli głównej znów Balawender, który pokusił się o uderzenie z dystansu. Mimo iż piłka nie zmierzała w światło bramki, to pechowo odbiła się od stopy interweniującego Janka Pelca i w niesamowity sposób wturlała tuż przy słupku. Wisłoka - Jutrzenka 0:1 - oznajmił niepewnie spiker, a na stadionie totalna konsternacja i gorzkie niedowierzanie, wymieszane z nadzieją, że gospodarzom uda się jeszcze odwrócić losy tego pojedynku. Grając "na zegar" dębiczanie potrafią raz po raz stwarzać sobie sytuacje, ale tym razem były one za słabe, by zamienić je na gole. Próbował Damian Łanucha, Mateusz Prokop, Kacper Maik - nieskutecznie. Na dobicie, w doliczonym czasie gry Jutrzenka zadała jeszcze jeden cios. Bardzo dobrze w polu karnym Wisłoki odnalazł się Patryk Michnik, który schodząc prostym zwodem do środka oddał kąśliwy strzał, zaskakując Kamila Dybskiego. 0:2. Niewykorzystane sytuacje zemściły się jak w znanym przysłowiu. Bezlitośnie.

Teraz przed piłkarzami Wisłoki niezwykle trudne zadanie, czyli próba natychmiastowej reakcji na porażkę w Sieniawie. Jak wszyscy doskonale wiemy, terenie, na którym Sokół przegrywa bardzo rzadko, a potrafi zabierać punkty drużynom ze ścisłego topu. W dwóch ostatnich pojedynkach zanotowaliśmy wyniki 0:0, 0:1, nie strzelając nawet jednej bramki. To pokazuje też jak niewygodnym dla Wisłoki rywalem jest zasilana sieniawskimi petrodolarami ekipa Sokoła. chcielibyśmy wierzyć, że seria 26 wyjazdowych spotkań bez porażki zostanie przedłużona, ale musimy brać pod uwagę i kalkulować powrót bez zdobyczy punktowej. W III lidze musimy się do tego przyzwyczaić, by nie zwariować w oczekiwaniach co do wciąż uczącego się piłki na tym poziomie zespołu.