KS Wiązownica - Wisłoka Dębica 0:1 (0:1)
WYSZARPANE ZWYCIĘSTWO W WIĄZOWNICY! DWA OBLICZA WISŁOKI.

Wisłoka Dębica wygrała na wyjeździe z KS-em Wiązownica 1:0 (1:0) w meczu 30. kolejki IV ligi podkarpackiej. Bramkę na wagę cennych trzech punktów zdobył dla "Biało-Zielonych" Dawid Sojda. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Dariusza Kantora znacznie przybliżyli się do upragnionego celu jakim jest awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

W minioną niedzielę "Biało-Zieloni" po raz kolejny wyszarpali 3 punkty na "wschodniej ścianie", gdzie podopiecznym Dariusza Kantora od początku rundy wiosennej idzie naprawdę znakomicie. Kierownik Pater skrzętnie odhaczył w swoim kajeciku Przeworsk, Tuczempy i Jarosław, a teraz dopisał do listy Wiązownicę. Samo spotkanie nie należało do najłatwiejszych, bowiem w przeciągu 90 minut zobaczyliśmy dwa zupełnie różne oblicza Wisłoki jak i jej rywala.

Bardzo ciekawym posunięciem ze strony trenera Valerija Sokolenki było wystawienie w pierwszym składzie Adriana Nowaka, a więc piłkarza dębickiego klubu wypożyczonego do KS Wiązownica. Popularny Fryta od samego początku starał się przypomnieć swoim kolegom z Parkowej oraz udowodnić kibicom, że zasługuje na rywalizację z najlepszymi zawodnikami tej ligi. Na ironię losu, tego dnia Nowak ruszył na rywala z totalnie rozregulowaną strzelbą. Już po kilku minutach znalazł się bowiem w idealnej sytuacji do otwarcia wyniku meczu, ale zamiast uderzyć w swoim stylu, "po długim", szukał siłowego rozwiązania. W odpowiedzi "setkę" zmarnował Dawid Sojda do spółki z dobijającym Damianem Luberą. Od tego momentu dębiczanie przejęli inicjatywę i o dziwo bardzo sprawnie poruszali się pomiędzy formacjami Wiązownicy. Kombinacyjne akcje zawiązywane przez Damiana Łanuchę oraz bezpardonowe wejścia w ofensywie Patryka Zygmunta mogły się podobać. Po jednym z kapitalnych podań Łaniego w sytuacji sam na sam znalazł się Sebastian Fedan. Pomocnik Wisłoki miał co najmniej godzinę czasu i 36 wariantów strzału, jednak sensacyjnie spudłował. Szczerze mówiąc, była to 200% okazja do zdobycia gola. Ale co się odwlecze, to nie uciecze. Błąd defensora gospodarzy i niepewna interwencja golkipera Wiązownicy spowodowały, że w kuriozalnych okolicznościach Dawid Sojda wbił futbolówkę do pustej bramki. Podopieczni Dariusza Kantora dograli mądrze kolejny kwadrans, schodząc do szatni w niezłych nastrojach, choć z minimalną zaliczką. Po 45 minutach i koncertowej grze "Biało-Zielonych" nikt nie spodziewał się, że po zmianie stron coś może się zmienić. A jednak...

Podopieczni atamana Sokolenki od 46. minuty rzucili się na Wisłokę niczym Bohun na Helenę. Piłkarze Wiązownicy tryskali energią co najmniej jak gdyby w szatni prezes Ernest Kasia dolał do bidonów sok z gumijagód (znając sympatycznego działacza to całkiem możliwe). Dowodzący od tyłu szkoleniowiec VS napędzał zawodników Wiązownicy do odrabiania strat. Coraz częściej pod polem karnym Dybskiego zjawiali się czy to Marek Soczek, czy Arkadiusz Gil. Dębiczanie przerywali akcje gospodarzy faulami, przez co szybkie kartki wyłapali Zygmunt i Rębisz. Trener Kantor postanowił zadziałać roszadami w składzie. Na placu gry zameldował się między innymi Damian Pęcak i Bartosz Sobczyk, a w późniejszej kolejności Paweł Remut z Damianem Bożkiem. Wiązownica stwarzała sobie okazje do wyrównania, ale za żadne skarby piłka nie chciała wpaść do siatki Wisłoki. Niesamowite fatum ciążyło na Adrianie Nowaku, który do "setki" z pierwszej połowy dołożył jeszcze dwie po zmianie stron. Najpierw nie trafił do pustej bramki, dokładając złą nogę do podania kolegi, a później znalazłszy się kilka metrów przed Kamilem Dybskim, dał szansę wykazania się młodemu bramkarzowi Wisłoki, który wybronił instynktownie strzał Fryty z woleja. Gospodarze cisnęli coraz mocniej, a swoją szansę na gola miał także Valerij Sokolenko. Mistrz rzutów wolnych kropnął potężnie z 30 metrów, lecz dobrze ustawiony Dybski sparował piłkę na rzut rożny. Wisłoka miała jedną okazję do podwyższenia wyniku, gdy zaraz po wejściu na murawę Paweł Remut w swoim pierwszym kontakcie z piłką uderzył głową, po czym futbolówka trafiła w poprzeczkę. Ostatnie 20 minut to dalsza dominacja gospodarzy i intensywna obrona "Biało-Zielonych". W jednej z indywidualnych akcji Arkadiusz Gil wygrał dwie przebitki i wparował w pole karne gości, po czym padł na murawę, sugerując przewinienie Konrada Husa. Sędzia Kijowski napomniał gracza Wiązownicy za próbę wymuszenia karnego, podobnie jak Dawida Sojdę z początku spotkania. Obejrzawszy powtórkę ciężko jednoznacznie stwierdzić poprawność decyzji arbitra, choć pewnie ze wskazania "wapna" też by się wybronił. Kontrowersję odnotowujemy. W samej końcówce też pachniało golem dla gospodarzy, jednak piłkarze Wisłoki zachowali spokój i dotrzymali korzystny rezultat. Podopieczni Dariusza Kantora ponownie wykazali się dojrzałością i wyrachowaniem, czego zdecydowanie brakowało w poprzednim sezonie. Dopisanie kompletu punktów na tak trudnym, lecz gościnnym (o czym przekonał się kierownik Pater) terenie, może napawać optymizmem. Tym bardziej, że radość piłkarzy Wisłoki w szatni było słychać na drugim końcu Wiązownicy...