Zapowiedź meczu: WISŁOKA Dębica - Hetman Zamość
Już w najbliższą sobotę, 29 września 2007 o godzinie 15:00, WISŁOKA podejmować będzie na własnym boisku Hetmana Zamość. Drużyna gości jest aktualnie liderem tabeli naszej grupy III ligi i po dziewięciu rozegranych meczach z 20 zdobytymi punktami przewodzi ligowej stawce. Klub Sportowy Hetman Zamość został założony w 1934 roku. Barwy klubu to: biało-zielono-czerwone. Jak do tej pory największymi osiągnięciami sekcji piłki nożnej Hetmana są 1/4 finału Pucharu Polski - (2x) - 1993/94, 1996/97 oraz 7. miejsce w II lidze - (2x) - 1998/99, 2001/02.
W ubiegłym sezonie w pierwszej rundzie pokonaliśmy u siebie Hetmana 3:1, a na wyjeździe zremisowaliśmy 1:1. Przez prawie cały poprzedni sezon Hetman podobnie jak i Wisłoka bronił się przed spadkiem do IV ligi. Już wtedy władze klubu z Zamościa zapowiedziały, że jeśli Hetman utrzyma się w III lidze, to za rok będą mierzyć o klasę wyżej. Jak widać na razie słowa włodarzy Hetmana w pełni się potwierdzają.
Niezależnie od ostatnich wyników i aktualnej pozycji w tabeli naszej WISŁOKI wszyscy jesteśmy przekonani o tym, że stać nas na zwycięstwo w sobotnim meczu!
Spotykamy się na Parkowej w SOBOTĘ o godzinie 15:00.
Tylko zwycięstwo!

Zachęcamy do zapoznania się ze statystyką dotychczasowych meczów Wisłoki z Hetmanem opracowaną przez Bo:

Z Hetmanem Zamość graliśmy do tej pory w lidze 10 razy. Pierwszy mecz jesienią 1989 roku w Dębicy wygraliśmy wysoko, bo aż 3:0. Oni byli wówczas na IV miejscu, a my awansowaliśmy z III miejsca na fotel lidera. Było to nasze ósme zwycięstwo za 3 punkty. Rewanż zamojskim piłkarzom udał się z nawiązką. Wiosną przegraliśmy aż 5:1. Jest to nasza jedyna porażka z Hetmanem Zamość! Następne sześć spotkań to mecze drugoligowe od jesieni 1992 do wiosny 1995. Pierwsze dwa mecze zakończyły się remisami 1:1. W Dębicy gola dla nas strzelił Darek Stawarz. W tamtym meczu nie wykorzystaliśmy karnego w 65 minucie, a oni trafili w 66 minucie w słupek. Kolejne dwa jesienne mecze też graliśmy w Dębicy. Kończyły się one remisami. W 1993 roku dwa gole Krzyśka Benedyka dały nam punkt. Co więcej: swoimi strzałami dwukrotnie doprowadzał do remisu! Najpierw w 30 minucie z karnego, a potem głową w 75 minucie. Zaś jesienią 1993 roku padł remis 1:1, a jedynego dla nas gola strzelił znowu Krzysztof Benedyk w 13 minucie po podaniu Mirka Kality. Czemu nie piszę o meczach wiosennych w Zamościu? O dziwo, nam tam się grało lepiej niż w Dębicy! Wygraliśmy obydwa. Najpierw w 1994 roku 1:2 po golach w 55 minucie Krzyśka Benedyka i w 62 minucie Krzyśka Podlaska (prowadziliśmy 0:2). Oni honorowego gola strzelili w 75 minucie z karnego. Rok później wygraliśmy 0:2 po golach Wojtka Klicha (41 minuta) i Marka Czernickiego (88 minuta). Pojedynki z zeszłego sezonu dobrze pamiętamy. Jesienią wygraliśmy 3:1 (2:1) po golach Mirka Kality (10 min.), Mateusza Wolańskiego (30 min.) i Sławka Kantora (90 min.). Dwa ostatnie gole padły z rzutów karnych. My wtedy awansowaliśmy z VIII na VII, a oni byli na XV miejscu. W Zamościu padł remis 1:1. Wyrównującą bramkę strzelił w 80 minucie Mirek Kalita. My spadliśmy z VIII miejsca na IX, a oni byli na XIV miejscu.
Podsumowując: 10 meczów, 4 zwycięstwa (2+2), 5 remisów (3+2), 1 porażka (0+1), gole 17:13. Oby nasi wygrali z liderem, a w najgorszym przypadku podtrzymali tytuł niepokonanych w Dębicy przez Hetmana Zamość. Wiemy, że nie zagra „specjalista od zamościan” Krzysiek Benedyk, ale za to zagra „wicespecjalista” Mirek Kalita. A może w sobotę pojawi się nowy spec od gry przeciw Hetmanowi?