Górnik Łęczna – WISŁOKA Dębica 5:2 (1:2)
Szymanek pogromcą Wisłoki – tak można podsumować mecz Wisłoki w Łęcznej. Nasi stracili na tym wyjazdowym meczu aż 5 bramek i przegrali 5:2, chociaż do przerwy prowadzili 1:2. Cztery bramki dla gospodarzy zdobył Grzegorz Szymanek. Faworyzowany rywal mający aspiracje na awans do wyższej klasy rozgrywek srogo ukarał naszych piłkarzy chociaż z przebiegu meczu Wisłoka nie zasłużyła na tak wysoką porażkę. Jeszcze do przerwy prowadziliśmy 1:2, a do 78 minuty meczu utrzymywał się remis 2:2. Finisz dał jednak gospodarzom wysokie zwycięstwo. W 24 minucie meczu Dudek po rzucie rożnym w zamieszaniu podbramkowym wepchnął z bliska piłkę do siatki. Już dwie minuty później Dudek znowu dał o sobie znać tym razem na naszą korzyść. Nieudolnie wybijał piłkę, którą przejął Zołotar i z ostrego kąta wyrównał stan meczu. W 35 minucie uśmiechnęło się do nas szczęście. Po rzucie wolnym egzekwowanym przez Kalitę piłka odbiła się od pleców Jędrusiaka i objęliśmy prowadzenie! Do przerwy sensacja – Wisłoka prowadziła na terenie bogatego rywala, który jeszcze rok temu grał w ekstraklasie! Niestety po przerwie bramki strzelali już tylko goście. W 65 minucie Kleinschmidt zbyt lekko podaje piłkę do Zarychty, którą przejmuje Szymanek i jest już 2:2. W 78 minucie znowu Szymanek – strzał z około 15 metrów i jest 3:2. Wisłoka stawia wszystko na jedną kartę i dąży do wyrównania odsłaniając się całkowicie co kończy się dwoma strzałami Szymanka do pustej bramki w 90 i 92 minucie meczu. Szkoda, bo przynajmniej jeden punkt był blisko, a skończyło się sromotną porażką, która jednak nie przynosi nam wstydu. Nasi zagrali bez kompleksów, strzelili faworytom spotkanie dwie bramki i byli blisko sukcesu. Zabrakło szczęścia lub umiejętności jednak brawa dla naszych za otwartą i odważną grę bez kompleksów.
Na pewno następnym razem będzie lepiej! Już w najbliższą sobotę 29 września o godzinie 15:00 na własnym boisku podejmować będziemy lidera tabeli Hetmana Zamość. Bez względu na pozycję w tabeli wierzymy, że nasi piłkarze szybko zapomną o nieudanym wyjeździe do Łęcznej i sprawią nam miłą niespodziankę ogrywając Hetmana.
SOBOTA 29 WRZEŚNIA 15:00 – PARKOWA 1 – WISŁOKA – HETMAN!!!