Wisłoka II Dębica 6:0 (3:0) Paszczyniak Paszczyna
Sześć bramek zaaplikowali podopieczni Marcina Sypla w meczu 4 kolejki A klasy, grupy II. Przeciwnikiem rezerw był zespół Paszczyniaka Paszczyna, który występuję w lidze jako beniaminek. Hat – trickiem w tym meczu może pochwalić się Bartłomiej Konik a dodatkowe bramki dla biało – zielonych zdobywali: Kamil Nylec, Jakub Kulig oraz Daniel Kurczyk.

Spotkanie rozpoczęło się od ewidentnej przewagi Wisłoki, która praktycznie cały czas przebywała na połowie przeciwnika, próbując wyjść szybko na prowadzenie co im się zresztą udało. Wynik spotkania otworzył Bartłomiej Konik, który posłał piłkę w długi róg bramki tuż przy słupku. Drugą bramkę ten sam zawodnik zdobył po strzale z rzutu karnego. Prowadzenie 2:0 w dość krótkim czasie od rozpoczęcia meczu skutecznie podcięło skrzydła gościom ale również trochę negatywnie wpłynęło na poczynania zawodników Wisłoki. Mecz przypominał raczej mecz sparingowy w którym nikomu nie zależy na zwycięstwie a nie mecz o punkty i pozycję w ligowej tabeli. Do przerwy na dość niespodziewany strzał zdecydował się Konik, który z bardzo dużej odległości strzelił fantastyczną bramkę. Warto zaznaczyć, że przy prowadzeniu 3:0 zespół Paszczyniaka kilkukrotnie zagroził bramce Marcina Balasy. Do przerwy wynik jednak już nie uległ zmianie.

Po przerwie obraz gry z końcowych minut pierwszej połowy nie uległ zmianie i mecz przebiegał w dość słabym tempie. Jednak to nie uchroniło bramkarza gości do wyciągania piłki z siatki po raz kolejny. Najpierw mocne dogranie w pole karne z lewej strony boiska przez Mateusza Mazura przeciął Kamil Nylec, a następnie po bo błędzie bramkarza najlepiej w polu karnym odnalazł się Jakub Kulig. Wynik meczu ustanowił wprowadzony w końcowych minutach Daniel Kurczyk.

Podopieczni Marcina Sypla po tym spotkaniu objęli fotel lidera, jednak nie mogą być z siebie zadowoleni mimo wysokiego zwycięstwa. Gra ani trochę nie była podobna do tej z przed tygodnia gdzie mimo tego, że przegrywali 1:0 z Nagoszynem zdołali ambicją, zaangażowaniem i pomysłem na grę, zwyciężyć 1:3. Tym razem chyba dwie szybko zdobyte bramki rozluźniły rezerwy Wisłoki, na szczęście nie poskutkowało to niczym złym dla zespołu. Kolejne spotkanie Wisłoka II Dębica rozegra na wyjeździe w niedzielę 14 września o godz. 14:00 w Górze Motycznej.

Bramki: Bartłomiej Konik x3, Kamil Nylec, Jakub Kulig, Daniel Kurczyk

WISŁOKA DĘBICA: Marcin Balasa – Gabriel Cyza, Michał Kozioł, Maksymilian Panek (Jakub Kulig), Piotr Kubisztal – Mateusz Mazur, Mateusz Wójcik (Marcin Sypel), Kacper Bieszczad, Sławomir Jeż (Damian Kurczyk - Kamil Nylec (Kamil Zięba), Bartłomiej Konik (Daniel Kurczyk)