LKS Nagoszyn 1:3 (1:1) Wisłoka II Dębica
Zwycięstwem 1:3 (1:1) zakończył się mecz 3 kolejki A klasy, grupy II pomiędzy zespołami LKS Nagoszyn a Wisłoką II Dębica.

Podopieczni Marcina Sypla podeszli do spotkania ze świadomością, że mecze w Nagoszynie nie należą do najłatwiejszych i jest to ciężki teren aby wywieźć stąd punkty. Potwierdzenie tej tezy nastąpiło w 8 minucie gdy Mirosław Kalita z bocznej strefy wykonywał rzut wolny. Piłka która miała być dośrodkowywana w pole karne zmieniła tor lotu i zaskoczyła debiutującego bramkarza w rezerwach Wisłoki, Marcina Balasę. Biało – zieloni przegrywali 1:0. Mecz mimo złego początku dla przyjezdnych z Dębicy był wyrównany. Nagoszyn główne zagrożenie stwarzał po dośrodkowaniach z rzutów rożnych, natomiast Wisłoka mogła dwukrotnie pokonać bramkarza gospodarzy. Najpierw w zamieszaniu w okolicach bramki Nagoszyna piłka spadła pod nogi Mateusza Wójcika, jednak po strzale i rykoszecie od obrońcy, fantastycznym refleksem wykazał się Grzyb. Drugą sytuację miał Mateusz Mazur, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem przegrał z nim pojedynek. Ten sam zawodnik jednak odkupił winy z przed kilkunastu minut popisując się rajdem od połowy boiska, po czym został sfaulowany przed linią 16-stego metra. Sam poszkodowany podszedł do piłki i umieścił ją w bramce, dając niezwykle cenną bramkę do szatni swojej drużynie.

Po przerwie jak się okazało nastąpiła kluczowa zmiana dla losów meczu. Kamila Nylca zastąpił Bartłomiej Konik. Wisłoka w drugiej połowie zdecydowanie dominowała a gospodarze jak zawsze groźne sytuację stwarzali ze stałych fragmentów gry. Świetną sytuację sam na sam z wychodzącym bramkarzem biało – zielonych nie wykorzystał zawodnik Nagoszyna, przelobował zarówno golkipera jak i bramkę. Rezerwy Wisłoki wyszły na prowadzenie po trójkowej akcji Kacpra Bieszczada, Gabriela Cyzy i Bartłomieja Konika. Ten pierwszy przejął piłkę w środku pola po czym zbiegł w boczną strefę boiska zostawiając futbolówkę lepiej ustawionemu prawemu obrońcy Wisłoki, który idealnym dośrodkowaniem obsłużył rosłego napastnika biało – zielonych. Podopieczni Marcina Sypla po objęciu prowadzenia wiedzieli, że mecz nie jest jeszcze wygrany i byli skoncentrowani a co najważniejsze grali bardzo ambitnie. To przyniosło kolejne akcję, które marnował Mateusz Mazur. Jednak należy wyróżnić tego zawodnika za to spotkanie, gdyż był chyba najbardziej widocznym graczem na boisku. Swoją dobrą formę w tym meczu potwierdził strzeleniem bramki na 1:3 w 78 minucie. Zawodnicy z Dębicy wiedząc, że zwycięstwo jest na wyciągnięcie ręki inteligentnie bronili dostępu do swojej bramki i mogli po meczu zaśpiewać głośno na środku boiska: „Cały świat już wie KS wygrał mecz!”

Podsumowując to spotkanie należy pogratulować całemu zespołowi rezerw Wisłoki, w końcu było widać w tej drużynie jedność i kolektyw, miejmy nadzieję, że to jest początek takich występów podopiecznych Marcina Sypla. Po tym meczu druga drużyna „biało – zielonych” awansowała na fotel wice lidera ustępując jedynie beniaminkowi z Podgrodzia gorszym bilansem bramek.

Kolejny mecz Wisłoka rozegra w niedzielę 7 września o godz. 16:00 na euro – boisku. Z tego miejsca wszystkich serdecznie zapraszamy!

LKS Nagoszyn 1:3 (1:1) Wisłoka Dębica

Bramki: Mirosław Kalit (8’) – Mateusz Mazur (45’), Bartłomiej Konik (52’), Mateusz Mazur (78’)

WISŁOKA DĘBICA: Marcin Balasa – Gabriel Cyza, Michał Kozioł, Maksymilian Panek, Piotr Kubisztal (Dawid Jaje) – Kamil Nylec (Bartłomiej Konik), Mateusz Wójcik (Jakub Kulig), Kacper Bieszczad, Mateusz Mazur (Daniel Kurczyk), Sławomir Jeż – Kamil Zięba (Damian Kurczyk)