Wisłoka Dębica X lat temu #4 - Stal Mielec 03/04
W naszym archiwalnym cyklu przeskakujemy jedną kolejkę sezonu 2003/04. Po zwycięstwach nad Sokołem i Strugiem oraz porażce z Pogonią Wisłoka bezbramkowo zremisowała w Górnie z Górnovią, co dawało im przed 5. kolejką miejsce tuż za czołową piątką.

23. sierpnia 2003 do Dębicy przyjechała mielecka Stal. Za biało-niebieskimi piłkarzami przybyli ichniejsi kibice, co w połączeniu z bojowym nastawieniem miejscowych fanów zaowocowało awanturami na początku meczu.

Kris dnia 12 grudzień 2013 · 5 komentarzy · 2826 czytań ·Drukuj
267
Bo dnia 13 grudzień 2013 16:14:41
Z Górnovią Górno rozegraliśmy w lidze do tej pory tylko cztery spotkania. Miały one miejsce w czwartej lidze w pierwszych dwóch sezonach po naszym spadku w 2002 roku. Zaczęło się katastrofalnie. Jesienią przegraliśmy 1:2, choć to my prowadziliśmy od 6 minuty po strzale Łukasza Baryczy. Wiosenny rewanż wygraliśmy 0:3, a strzelcami byli Grzesiek Pajor (20 min.), Krzysiek Bizoń (26 min.) i Nowak (84 min.). Następny mecz w Górnie zremisowaliśmy 0:0, a na wiosnę w Dębicy było ostre strzelanie. Wygraliśmy aż 7:2. Bramki strzelili: Grzesiek Misiura (7 min.), Mariusz Stalec (22 min.), Łukasz Kobos (28 i 88 min.), Mirek Kalita (59 min.), Krzysiek Bizoń (77 min.) i Krzysiek Królikowski (90 min.).
Podsumowując: 4 mecze, 2 zwycięstwa, 1 remis, 1 porażka, gole: 11:4.
267
Bo dnia 13 grudzień 2013 16:18:38
ZAKTUALIZOWANY KOMENTARZ:

Z pierwszą drużyną Stali Mielec po 1948 roku rozegraliśmy 22 mecze. Pierwsze dwa już w 1952 roku w 3 lidze przegraliśmy (6:1 i 0:1). W Mielcu gola strzelił Koczuba i jest to najwyższa nasza porażka z nimi w Mielcu. Rok później, w klasie A, znowu porażka 4:1 (gol Sołka) i zwycięstwo 3:1 w Dębicy (Kurhan, Zagórski, Jezioro). To nasze najwyższe zwycięstwo w Dębicy z nimi. Rok później graliśmy ze Stalą pierwsze mecze rund. Jesienią prowadziliśmy do przerwy 0:1, ale padł remis 1:1. W rewanżu najwyższa porażka z nimi w Dębicy 1:6 (0:3). Oni wówczas byli liderami i awansowali do 3 ligi. Po trzynastu latach przerwy ponownie w 3 lidze, w sezonie 1967/68 odnieśliśmy dwa zwycięstwa: 1:0 i 1:2. Wszystkie 3 gole strzelił Maślanka. Po meczu w Dębicy awansowaliśmy z XI na VII miejsce, a oni spadli z VIII na X. W następnym sezonie jesienią przegraliśmy 1:0 (gol w 74 minucie), choć oni byli na V, a my na IV miejscu. W rewanżu w Dębicy oni prowadzili do przerwy 0:1, ale wyrównał Miceusz. My wówczas byliśmy na VI miejscu i zremisowaliśmy z liderem, który awansował do 2 ligi. Ponownie ze Stalą Mielec zagraliśmy dopiero po 33 latach po naszym spadku do 4 ligi w sezonie 2002/2003. Obydwa mecze wygraliśmy: jesienią 3:2, a wiosną 0:1. W Dębicy gole strzelali Krzysztof Królikowski, Łukasz Kobos, Grzegorz Pajor, a dla Stali Tomasz Abramowicz (0:1, grał potem w Wisłoce) i Waldemar Jędrusiak (3:2, grał potem w Wisłoce i był najlepszym od wielu, wielu lat nabytkiem Wisłoki jeśli chodzi o obcego wychowanka spoza Dębicy). W Mielcu jedynego gola strzelił Saletnik. W następnym sezonie padł remis 0:0 i przegraliśmy na wyjeździe 1:0 po golu Waldka Jędrusiaka! W sezonie 2004/05 odnieśliśmy najwyższe w historii zwycięstwo w Mielcu 1:3. Gole strzelili Grzegorz Misiura, Krzysztof Podlasek i Mariusz Stalec, a dla mielczan obydwie bramki zdobył Tomasz Abramowicz. Wiosenna porażka 0:3 przyczyniła się do tego, że nie wywalczyliśmy awansu do 3 ligi (drugie miejsce za Stalą Sanok ze stratą 1 punktu, seria 13 zwycięstw z rzędu w lidze). W następnym sezonie po remisie 1:1 (Dawid Lachowicz) i wygranej 1:0 (Darek Kantor z karnego) awansowaliśmy do 3 ligi. Po dwóch sezonach gry w trzeciej lidze spadliśmy do czwartej i jesienią 2008 roku pokonaliśmy mielczan 3:1. Wiosną zremisowaliśmy 0:0 i więcej już z nimi punktów ani gola nie zdobyliśmy. Jesienna porażka 2:0 i klęska w Dębicy wiosną 2010 roku 0:4 przyczyniły się do naszego kolejnego spadku. Tym razem do piątej klasy rozgrywkowej …
Podsumowując: 22 mecze, 8 zwycięstw, 5 remisów, 9 porażek, gole 23:37.
31
pg dnia 14 grudzień 2013 00:59:39
No i w Pucharze Polski ze 3 mecze zwycięskie pamiętam w ostatniej dekadzie 0:2 w Mielcu (jesień 2006 Kantor i Zołotar), 1:0 na euroboisku (wiosna 2011 Adamczak) i niedawne 5:1 sprzed roku