Manifestacja
Jutro o godzinie 10:00 na rynku w Dębicy, planowana jest zbiórka wszystkich osób związanych z dębicką Wisłoką w celu przemarszu pod ratusz w Dębicy i zaapelowania do władz miasta aby zaczęli coś działać w kierunku naszego klubu!

Manifestacja jest pokojowa! Zapraszamy wszystkich!
Biechu dnia 12 czerwiec 2011 · 9 komentarzy · 3437 czytań ·Drukuj
Komentarze
1574
Nasz-KS dnia 12 czerwiec 2011 20:51:40
Zabierzcie ze sobą barwy klubowe ! niech ten przemarsz będzie biało zieloną manifestacją !! Musimy być bardzo widoczni i jeszcze bardziej głośni ! tak aby poruszyć murami tego bezdusznego ratusza i wstrząsnąć nimi aż do bólu !

Namawiajcie znajomych,przyjaciół i rodziny niech wszyscy przyjdą by zaprotestować przeciwko opieszałości miasta i zażądać zmian w dotychczasowym podejściu władz miejskich względem naszego Klubu !
1574
Nasz-KS dnia 12 czerwiec 2011 23:11:21
wrzucam treść jutrzejszej petycji jaka zostanie odczytana i złożona jutro w ratuszu;

Członkowie Rady Miejskiej ,panie Przewodniczący ,panie Burmistrzu !


Celem dzisiejszej manifestacji zorganizowanej przez Stowarzyszenie r16;r17; Nasz KSr1;r1; Klubu Sportowego Wisłoka jest:

1. Zwrócenie uwagi na niemal całkowity upadek sportu w naszym mieście. Przypominamy, że dawniej Dębica, dzięki Klubowi Sportowemu Wisłoka, jej Zawodnikom, Ich sukcesom, była rozpoznawalną marką w Polsce, a także poza granicami naszego kraju. Dzisiaj Nasz Klub przeżywa ogromne kłopoty finansowe i organizacyjne. Niestety dębiccy radni miejscy wydają się być głusi oraz całkowicie obojętni na nasze wołania. Nie dostrzegają skali problemu i ewentualnych konsekwencji jakie niesie za sobą doprowadzenie do zaprzestania swej statutowej działalności jednego z najstarszych w Polsce, na Podkarpaciu Klubów sportowych. Bezczynność oraz brak współpracy Władz Miejskich, Komisji Sportu, pozostałych organów władzy samorządowej, odpowiedzialnych także za kulturę fizyczną i sport doprowadzają do coraz większej ruiny Naszego Klubu .

2. Chcemy zwrócić uwagę na szkodliwe działania radnych miejskich, które negatywnie wpływają na rozwój sportu w naszym mieście. Bo jak można to inaczej nazwać skoro w innych miastach takich jak Ropczyce, Jasło, Zamość, Świnoujście, Łódź, Zabrze, itd. na sport przeznacza się wielokrotnie większe środki pieniężne, a w Dębicy kluby dostają grosze?! Czy tak powinno wyglądać rmiasto otwarter1;, zamykające swe podwoje na to co jest podstawowym nośnikiem rozwoju jego mieszkańców r11; sport?! Czy nie najlepszą promocją tego miasta powinien być sport na wysokim poziomie, gdzie prym powinna wieść K.S. Wisłoka?! Klub, który jest ogromną historią, tradycją naszego miasta?!


3. Chcemy dziś zwrócić uwagę na fakt, że oddając tak ogromny majątek Naszego Klubu (nie został on do końca zgodnie z procedurami oszacowany) do miasta będziemy w zamian traktowani z należytym szacunkiem, partnerstwem. Wymagał tego podstawowy fakt bycia współwłaścicielem ogromnego dobra jakim jest K.S. Wisłoka dla dębickiego sportu. Niestety stało się inaczejr30; Od momentu przekazania majątku, aż do dziś jesteśmy traktowani jak intruzi na Naszych obiektach, a współpraca jaka powinna być pomiędzy Nami a MOSiR-em jest pozbawiona podstawowych znamion współpracy, rzetelności partnerskiej, dotrzymywanych wcześniej obietnic. Zastanawiamy się, gdzie wcześniejsze deklaracje obrony Klubu, jego majątku? Czy to aby nie było spowodowane rpolityczną potrzebą chwilir1; ???!!! Jesteśmy bezsilni wobec obojętności i czujemy się całkowicie lekceważeni przez osoby zarządzające MOSiR-em. Nie mamy żadnego wpływu na ich działania, jak i na pracę jaką wykonują pracownicy tej instytucji na Naszych obiektach. Czy tak powinna wyglądać współpraca MOSiR-u , który przecież jest spółką miejską mająca współdziałać z K.S. Wisłoka?

Dlatego przychodzimy tu dzisiaj w tak licznym gronie Naszych Kibiców, Sympatyków oraz Mieszkańców tego Miasta, by zaprotestować przeciwko opieszałości władz miejskich wobec Naszego Klubu. Żądamy zmian w dotychczasowym podejściu osób legitymizujących się zaufaniem społecznym do problemów z jakimi boryka się Nasz Klub.

Wobec powyższego żądamy:

1. Natychmiastowego zwiększenia dotacji do poziomu jaki obowiązuje w innych miastach na sport młodzieżowy, jak i drużyny seniorskiej biorące udział w rozrywkach ligowych, dla wszystkich sekcji działających w Naszym Klubie. Dla przypomnienia są to także: zapasy, piłka siatkowa dziewcząt.

2. Utworzenia Rady sportu , składających się z przedstawicieli klubów sportowych, którzy to wspólnie powinni dzielić środki na poszczególne kluby w zależności od ilości szkolonej w nich młodzieży jak i osiąganych przez nich wyników sportowych. Będą to gotowe propozycje do akceptacji przez władze miejskie.

3. Przekazanie zarządzania obiektem euro boiska przez MOSiR na rzecz K.S. Wisłoka .

4. Utworzenie stanowiska kierownika obiektów sportowych KS Wisłoka, który to będzie odpowiedzialny za wszystkie obiekty przy naszym Klubie. Osoba ta musi być wyznaczona przez organy zarządzające naszym Klubem bo dzięki temu będzie to człowiek z odpowiednią wiedzą, znajomością rproblematykir1;, a odpowiednie zaangażowanie pozwoli na dobrą współpracę z kierownictwem MOSiR-u.

5. Możliwość korzystania przez kluby sportowe z dotacji miejskich przeznaczanych na wypoczynek młodzieży .
623
tdp dnia 14 czerwiec 2011 14:20:44
http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110614/DEBICA/461050014
1574
Nasz-KS dnia 14 czerwiec 2011 21:22:36
W imieniu Zarządu Stowarzyszenia NASZ KS jak i Władz Klubu i dziękuję wszystkim za liczny udział we wczorajszej manifestacji

.Dziękuję wam za zachowanie odpowiedniej kultury jaką wykazaliście się podczas protestu. Super to wyglądało jak grupa ponad 100 osób weszła do ratusza z głośnym okrzykiem cytuję r11;NAS NIE MOŻNA IGNOROWAĆ ! a następnie w zupełnej ciszy weszliśmy na salę obrad Rady Miasta .

Protestem tym udowodniliśmy co niektórym że jesteśmy naprawdę mocni i że ten wczorajszy marsz jest tak naprawdę dopiero początkiem walki o nasz klub !
Następne kroki o ile zajdzie taka potrzeba będą o wiele bardziej radykalne z naszej strony ! Ale na to przyjdzie jeszcze czas. Jeszce raz WIELKIE DZIĘKI !
W jedności siła !!!
1574
Nasz-KS dnia 14 czerwiec 2011 21:34:27
I jeszcze podaję poniżej treść apelu jaki został odczytany podczas wczorajszej manifestacji na sesji miejskiej wystosowany przez Zarząd KS Wisłoka.

Radni Miasta Dębicy. Burmistrz Miasta. Komisja Sportu. Panie i Panowie

Od naszej ostatniej wizyty tutaj w Ratuszu minęło półtorej roku. Czekaliśmy dość długo ale następne pół roku czekać już nie będziemy. Nie będziemy czekać aż Państwo coś wymyślicie bo w dalszym ciągu na funkcjonowanie sportu w tym mieście jak i w naszym zasłużonym ponad 100-letnim klubie żadnego pomysłu nadal nie macie. Od 2008 roku czekamy na to aby Klub Sportowy rWisłokar1; został umocowany w sporcie przynajmniej na takim poziomie jak muzeum, biblioteki czy domy kultury w dziedzinie rkulturar1;. Mamy prawo tego oczekiwać bo zapłaciliśmy za to ponad 20 milionowym majątkiem oraz wspaniałą historią zapisaną w kartach polskiego sportu. To właśnie w roku 2008 przekazaliśmy wam za darmo majątek, nasz dorobek i naszą godność. Pragnę przypomnieć, że Wisłoka powstała jeszcze pod zaborami, kiedy kraj był w niewoli. Nasz Klub przeżył dwie wojny światowe, zawirowania społeczno-polityczne a teraz w Polsce niepodległej przyszło nam zmagać się z bieda i nędzą. Nie wykluczamy, że sprawiedliwości będziemy szukać na drodze sądowej.

Szanowni Państwo.
Jeżeli znacie historię naszego klubu to nie zapominajcie o tym, że nasi zawodnicy i działacze walczyli na frontach obydwu wojen światowych oddając życie za naszą Ojczyznę. To sportowcy rWisłokir1; w wolnej Polsce w naszym niezależnym klubie zdobywali złote medale olimpijskie, mistrzostw świata i Europy.
To tutaj na naszych obiektach przy ul. Parkowej gdzie nasi zawodnicy wylali tysiące litrów potu, odnosimy wrażenie, że jesteśmy intruzami. Najbardziej bulwersujące jest to, że decydentami na tych obiektach są robotnicy będącymi pracownikami MOSiR-u. To z nimi mamy teraz uzgadniać wszelakie bieżące działania.

W naszym mniemaniu zostaliśmy oszukani przez włodarzy naszego miasta, którzy wspólnie z naszymi byłymi działaczami doprowadzili nasz Klub niemal do ruiny.

Dlatego też apelujemy do Władz Miasta, pozwólcie nam kontynuować tak piękną historię tego zasłużonego Klubu, działać z godnością, kulturą i na wysokim poziomie. Nie zmuszajcie nas do żebractwa i kłamstwa. Za powstałe zobowiązania finansowe z tytułu szkolenia sportowego, udziału w rozgrywkach czy organizacji imprez trzeba przecież zapłacić. Nie da się przeciągać w nieskończoność powstałe zobowiązania i żyć stale na kredyt.

Panie i Panowie.
Finansowanie młodzieży w naszym klubie ze strony Samorządu jest obecnie znikome. W ciągu pół roku 2011 otrzymaliśmy na sekcję piłki nożnej zaledwie 22 tysiące zł, na sekcje zapaśniczą 9 tysięcy a na siatkówkę 5 tysięcy. Nie wystarcza to nawet na wypłaty trenerów, których Wisłoka zatrudnia w liczbie 12 osób co jest zupełnym minimum by szkolić młodzież.

Dlaczego Klub nasz skupiający w swych szeregach ponad 300 dzieci i młodzieży cyklicznie trenujących i biorących udział w rozgrywkach rejonowych, wojewódzkich i ogólnopolskich nie może brać udziału w przeciwdziałaniu patologiom społecznym?

Dlaczego Wisłoka nie może korzystać corocznie ze środków przeznaczonych na profilaktykę przeciwalkoholową ?

Dlaczego tymi środkami obdziela się różne organizacje i stowarzyszenia prowadzące szczątkową działalność sportową, a nawet pozasportową?

Dlaczego wymyślane są różne zadania po to aby komuś dać pieniądze nieraz kilkakrotnie w ciągu roku?

Dlaczego w roku 2011 nie ma środków z zakresu sportowego wypoczynku letniego dzieci i młodzieży co funkcjonowało i było realizowane od kilku lat oraz przynosiło bardzo pozytywne efekty, a przykładem tego jest właśnie rWisłokar1;. Należy dodać, że likwiduje się coś co było finansowane ze środków alkoholowych, które w tym roku były jeszcze większe?

Szanowni Państwo.
Składając ten apel i zawarte w nim zapytania oczekujemy konkretnych i sensownych odpowiedzi. Panie Burmistrzu, Przewodniczący Komisji Sportu spełnijcie wreszcie te wielokrotne obietnice i deklaracje... Pozwólcie nam żyć.

Dębica, 13.06.2011r. Zarząd
Klubu Sportowego rWisłokar1;
1574
Nasz-KS dnia 14 czerwiec 2011 21:44:36
http://www.rdn.pl/info_region/index.php?rdn=rdn_inr2011063476
103
Lazarek dnia 14 czerwiec 2011 21:44:54
nie mam słów jakie się nasuwają po tym co piszesz Nasz KS widać ,że wiary wludzi nie straciłeś i masz naprawdę dużo optymizmu oby Ci wystarczyło go do końca !!! Powodzenia
1574
Nasz-KS dnia 14 czerwiec 2011 22:09:17
http://supernowosci24.pl/kibice-wisloki-debica-protestowali-przed-ratuszem-wideo/
1574
Nasz-KS dnia 19 czerwiec 2011 14:22:27
Spotkanie z komisją sportu jak zapewnił mnie jej przewodniczący p. Andrzej Bal ma odbyć się tuż po 26 czerwca bo właśnie wtedy wraca przewodniczący rady miejskiej p. S.Bieszczad, który obecnie przebywa za granicą. Na spotkaniu tym ma być też obecny burmistrz p.P.Wolicki oraz osoby reprezentujące pozostałe kluby w naszym mieście .

Wszystko wskazuje na to że powoli zaczynamy przybliżać się do rozmów choć zaznaczyć muszę że nie będą one łatwe .Oby znowu nie zakończyły się one zwyczajnym biciem piany . Mam nadzieję że ludzie Ci są na odpowiednim poziomie i potrafią zauważyć problemy z jakimi boryka się nasz Klub. O szczegółach z tego spotkania zapewne was poinformuję.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Tabela Terminarz
Lp.
Klub
M Pkt
1.
Korona II Kielce
8 19
2.
Siarka Tarnobrzeg
8 15
3.
Stal Kraśnik
8 14
4.
Hetman Zamość
8 14
5.
Sokół Sieniawia
8 13
6.
Wisła Puławy
8 12
7.
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
8 11
8.
Hutnik Kraków
8 11
9.
Avia Świdnik
8 11
10.
Wólczanka Wólka Pełkińska
8 10
11.
WISŁOKA DĘBICA
8 10
12.
Motor Lublin
7 10
13.
Orlęta Radzyń Podlaski
7 9
14.
Podhale Nowy Targ
8 8
15.
Wisła Sandomierz
8 7
16.
Chełmianka Chełm
8 7
17.
Jutrzenka Giebułtów
8 4
18.
Podlasie Biała Podlaska
6 3
Mecze

III LIGA

2019-09-21 16:00

Wisłoka

Wisłoka

1:1

1:1

Korona II Kielce

Korona
II
Kielce

Strzelcy

  • 0:1 Arweładze 8'
  • 1:1 Domański 34' (asysta Sojda)

III LIGA

2019-09-29 15:00

Hutnik

Hutnik

VS

Wisłoka

Wisłoka

Sponsorzy


Statystyki reklamowe
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 473
Najnowszy użytkownik: Adi
Warto zaglądnąć
Biuro Podróży ANTURJA

MCARD - Produkcja kart plastikowych