UWAGA! MEGAHIT NA PARKOWEJ! GÓRNIK ZABRZE PRZYJEŻDŻA DO DĘBICY!

Po licznych próbach oraz długich pertraktacjach prezesowi Radosławowi Garlewskiemu udało się w końcu zrealizować jedno z największych marzeń biało-zielonych kibiców. Już teraz możemy stwierdzić, iż 13 dzień października stanie się prawdziwym świętem...
Przełom Besko - Wisłoka Dębica 1:5 (1:1)
WISŁOKA GROMI W BESKU. PRZEŁOMOWE ZWYCIĘSTWO "BIAŁO-ZIELONYCH"?!

Wisłoka Dębica rozgromiła na wyjeździe Przełom Besko 5:1 (1:1) w meczu 11. kolejki IV ligi podkarpackiej. Bramki dla "Biało-Zielonych" zdobyli Szymon Gwiazda x2, Damian Łanucha (k), Adrian Nowak oraz Michał Śmietana (samobójcza), natomiast w ekipie dla gospodarzy strzelił Konrad Kijowski. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Dariusza Kantora awansowali na 4. miejsce w tabeli.

Przełom Besko - WISŁOKA DĘBICA 1:5 (1:1)
0:1 Łanucha-karny 5' (wywalczył Sojda)
1:1 Kijowski 23' (asysta Szybka)
1:2 Gwiazda 50' (asysta Sojda)
1:3 Gwiazda 56' (asysta Łanucha)
1:4 Śmietana 77' - samobójcza (asysta Rębisz)
1:5 Nowak 85' (asysta Rębisz)

Żółte kartki: Gwiazda, Pęcak
Sędziował: Wojciech Wolan (Tarnobrzeg)
Widzów: 200 (w tym 70 z Dębicy)

WISŁOKA: Dybski - Cabała, Remut, Hus (75' Król) - Gwiazda (75' Kruła), Łanucha, Pęcak, Wrzosek (75' Bożek), Rębisz - Sojda (71' Nowak) - Lubera.

Ławka: Łyczko, Nowak, Bożek, Kruła, Król.

***

Zapis relacji "na żywo" z Beska:

4' Szymon Gwiazda wykonał świetny przerzut na Dawida Sojdę, a ten wbiegł w pole karne, dziubnął piłkę lekko obok rywala i wywalczył rzut karny....

5' GOOLLL: Damian Łanucha strzałem w samo okienko pewnie egzekwuje "jedenastkę", otwierając jednocześnie wynik meczu!!!

10' Wisłoka od samego początku stara się narzucać rywalom swój styl gry. Na razie wygląda to obiecująco.

15' Damian Łanucha zagrywał do Damiana Lubery, który wybiegał już sam na sam z bramkarzem, jednak dosyć zaskakująco sędzia liniowy podniósł chorągiewkę. Wieczorem dębicki VAR powinien ocenić tę sytuację.

20' Piłkarze Przełomu dosyć często dyskutują z arbitrem - jak na razie Wojciech Wolan cierpliwie upomina zawodników.

21' Przełom wykonywał rzut wolny, po którym Michał Śmietana miał znakomitą okazję do wyrównania. Pomocnik gospodarzy przestrzelił głową niemal do pustej bramki.

23' GOOOLL: Ładna akcja gospodarzy, w której Jakub Szybka obsłużył prostopadłym podaniem Konrada Kijowskiego, a ten pewnym strzałem pokonał golkipera Wisłoki.

27' Okres wyrównanej gry. Beniaminek z Beska nie zamiera tutaj oddawać punktów Wisłoce i próbuje coraz częściej szarżować na bramkę Kamila Dybskiego.

31' Bardzo dobry strzał Damiana Lubery z dystansu, po którym golkiper Przełomu wypluł piłkę przed siebie ,a nadbiegający Szymek Gwiazda wpakował ją do siatki. Gol nie został jednak zaliczony - arbiter liniowy wskazał spalonego.

32' W odpowiedzi niezłe uderzenie zza pola karnego w wykonaniu aktywnego Konrada Kijowskiego.

34' Żółta kartka dla kapitana Przełomu, Jakuba Szybki.

36' Wisłoka wyszła z niezłą akcją, lecz w ostatniej fazie Dawid Sojda wykonał bardzo niedokładne dośrodkowanie.

38' Po centrze Damiana Łanuchy z rzutu rożnego, na krótkim słupku uderzał Krzysztof Wrzosek. Nie trafił jednak w światło bramki.

42' Im bliżej końca połowy tym "wyższy" poziom gry obserwujemy. Wyższy w rozumieniu tego jak wykopywana jest futbolówka.

44' W końcówce gospodarze mogli skarcić "Biało-Zielonych". Jakub Szybka wykorzystał niefrasobliwość obrony Wisłoki, a jego strzał na raty wybronił Kamil Dybski.

45' W ostatniej akcji pierwszej połowy Szymon Gwiazda znacznie przeniósł piłkę nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Dariusza Półkoszka.

Po początkowej przewadze Wisłoki, gra wyrównała się. Liczba sytuacji bramkowych nie powala, dlatego mamy nadzieję, że po przerwie sytuacja się zmieni. Nie zapominajmy, że na ławce siedzą głodni gry Damian Bożek oraz nieobliczalny Adrian Nowak. Na nich również liczymy!

----

50' GOOOLLL: Dawid Sojda wymanewrował obronę Przełomu i dośrodkował miękko na głowę Szymona Gwiazdy, który nie dał najmniejszych szans bramkarzowi gospodarzy.

52' Groźna akcja Przełomu zakończona bardzo dobrym strzałem Serhija Salyuka - Kamil Dybski zbija piłkę do boku, ale gospodarze oddają jeszcze jedno uderzenie, po czym wykonują rut rożny.

56' GOOOLL: Damian Łanucha zagrywa swoje firmowe podanie przeszywające do Szymona Gwiazdy, a napastnik Wisłoki przyjmuje, schodzi do środka i zakręca pięknego rogala! Prowadzimy już 3:1!

57' Piłkarze z Beska próbowali szybko odpowiedzieć, ale jedyne na co było ich stać to lekki, celny strzał w sam środek bramki.

58' Żółta kartka dla Szymona Gwiazdy za dyskusje z arbitrem.

60' Żółta kartka dla Damiana Pęcaka za faul taktyczny.

63' Gospodarze w chaotyczny sposób starają się atakować Wisłokę, co jest wodą na młyn dla "Biało-Zielonych".

67' Damian Łanucha wykonywał rzut wolny z około 25 metrów, jednak trafił prosto w mur. Szkoda tej niezłej okazji do podwyższenia wyniku.

70' Delikatny pingpong w polu karnym Wisłoki. Na szczęście Kamil Dybski wyjaśnił sytuację i zażegnał niebezpieczeństwa.

70' Pierwsza zmiana w zespole Wisłoki: Adrian Nowak w miejsce Dawida Sojdy.

74' Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Jakuba Szybki (Przełom).

74' Bardzo ładna indywidualna akcja Adriana Nowaka zakończona kąśliwym strzałem. Dariusz Półkoszek zmuszony do interwencji.

77' GOOOLL: Kamil Rębisz dośrodkował wzdłuż linii bramkowej, a próbujący ratować sytuację Michał Śmietana wbił "swojaka".

80' Piękny przerzut Damian Bożka do Adriana Nowaka, który uderza po koźle i po raz kolejny zmusza do interwencji golkipera gospodarzy.

82' Niezła kombinacja "Biało-Zielonych",w której zagrożenie pod bramką rywali stworzyli Hubert Król oraz Kamil Rębisz.

85' GOOOLL: Koronkowa akcja Wisłoki. Kamil Rębisz wyłożył idealnie do Adriana Nowaka, a ten przymierzył technicznie w samo okienko bramki, podwyższając na 5:1!

88' Damian Łanucha idealnie obsłużył Adriana Nowaka, który wygonił się niestety na swoją słabszą nogę i nie był w stanie oddać celnego strzału w sytuacji sam na sam z bramkarzem Przełomu.

90. W ostatniej akcji Damian Łanucha ośmieszył pół defensywy Przełomu, po czym oddał minimalny niecelny strzał na bramkę Dariusza Półkoszka. Szkoda, bo byłaby to "truskawka na torcie" postawiona na dobrym występie Łaniego w tym spotkaniu.