Sokół Nisko - Wisłoka Dębica 0:3 (0:1)
PEWNE ZWYCIĘSTWO W PRZEDDERBOWEJ POTYCZCE W NISKU!

Wisłoka Dębica wygrała na wyjeździe z Sokołem Nisko 3:0 (1:0) w meczu 2. kolejki IV ligi podkarpackiej. Bramki dla zespołu z Parkowej 1 zdobyli Szymon Gwiazda, Adrian Nowak oraz Dawid Sojda.

W ubiegłym sezonie niżańską Maracanę oczarował Jakub Szewczyk, zdobywając jednego z najpiękniejszych goli w historii rozgrywek IV ligi podkarpackiej. W środę nad Niskiem rozbłysła inna biało-zielona gwiazda, a konkretnie Szymon...Gwiazda. Młody napastnik Wisłoki otworzył wynik spotkania, wywalczył rzut karny i był najbardziej aktywnym zawodnikiem w przodzie. Przy odrobinie lepszej skuteczności, mógł nawet wracać do domu z hat-trickiem, podobnie jak drugi z naszych napastników, Adrian Nowak. Tego dnia podopieczni Dariusza Kantora grali w zasadzie do jednej bramki i nie zamierzali brać jeńców. Wynik 3:0 jest najniższym wymiarem kary, jaki mógł spotkać mocno przemeblowaną ekipę Sokoła. Wisłoka pojechała do Niska w mocno osłabionym składzie. Pomimo obecności na ławce rezerwowych Pawła Remuta i Damiana Pęcaka, obaj odpoczywali jeszcze po ostatnich urazach, wyczekując Derbów Dębicy. Ponadto nadal nie wykurowali się Krzysztof Wrzosek oraz Damian Lubera, co sprawiło, że w "18" meczowej znalazło się ponownie aż 6 młodzieżowców. Jeśli chodzi o gospodarzy, to w ekipie prowadzonej przez Artura Szkutnika nie ma już tak charyzmatycznych postaci jak - Krystian Lebioda czy Tomasz Wietecha.

Po remisie na inaugurację z JKS-em Jarosław dębiczanie mieli zamiar wywieźć komplet punktów z niewygodnego terenu. Warunkiem odniesienia sukcesu było z pewnością poprawienie skuteczności oraz większa agresja w odbiorze piłki już na połowie przeciwnika. Już od pierwszych minut ujrzeliśmy Wisłokę, która chce szybko napocząć rywala. Po upływie kilkudziesięciu sekund Szymon Gwiazda stworzył sobie stuprocentową okazję, lecz w decydującym momencie strzelił "Panu Bogu w okno". Kolejne próby nie przyniosły rozwiązania, a przed szansą na zdobycie gola był Adrian Nowak i ponownie Gwiazda. Sokół nie miał pomysłu na dobrze zorganizowaną drużynę z Dębicy i upatrywał swoich szans w kontrach. Tego dnia jednak ani Marcin Tur, ani Damian Juda nie potrafili zrobić zagrożenia pod bramką Kamila Dybskiego. Pierwszy z nich biegał, kombinował, przeszkadzał, ale bezskutecznie, natomiast drugi z napastników oddał zaledwie jeden celny strzał zza pola karnego. Po 15-minutowym przestoju podopieczni Dariusza Kantora znów ruszyli do ataku i pod koniec połowy dopięli swego. Na przebojową akcję zdecydował się nie kto inny, jak Szymon Gwiazda i to właśnie 19-latek ładnym, technicznym strzałem zewnętrzną częścią stopy otworzył mecz. Pierwsze 45 minut nie zachwyciło niczym specjalnym, ale mogliśmy czuć spokój przed tym, co zobaczymy po przerwie, gdyż Wisłoka miała znaczną przewagę.

Druga połowa to prawdziwy koncert w wykonaniu "Biało-Zielonych", którzy dominowali już w każdym aspekcie gry. Podobnie jak przeciwko JKS-owi, tak po zmianie stron bardziej aktywny był Dawid Sojda i to on jako pierwszy mógł podwyższyć prowadzenie. Sztuka ta nie udała się ani jemu, ani Nowakowi. Fryta dostał świetne podanie z głębi pola i wyszedł sam na sam z bramkarzem Sokoła. W normalnej dyspozycji strzela 9/10 takich sytuacji. I właśnie teraz jedną zmarnował. W 65. minucie Szymon Gwiazda w kolejnej indywidualnej akcji. Snajper Wisłoki wbiegł na szybkości w pole karne i został wycięty przez defensora gospodarzy, a sędzia Marek Pająk podyktował rzut karny. Na jego wykonanie zdecydował się Adrian Nowak. Młody golkiper, Krzysztof Piętowski, wyczuł intencję strzelca, ale interwencja była na tyle ślamazarna, że Fryta zdołał wyłuskać piłkę i dobić z ostrego kąta. Po tym jak dębiczanie prowadzili już 2:0 na boisku zrobiły się spore luzy, co było wodą na młyn dla podopiecznych Dariusza Kantora. Z minuty na minutę mnożyły się kolejne stuprocentowe sytuacje. Po jednej zmarnowali Damian Bożek oraz Dawid Sojda. Pomocnik pozyskany z Unii Tarnów potrafił się jednak zrehabilitować. W 85. minucie otrzymał prostopadłe podanie od Huberta Króla i spokojną podcinką pokonał golkipera Sokoła. W końcówce na placu gry pojawili się nasi juniorzy - Adrian Mazur oraz debiutujący w pierwszym zespole, Nikodem Kwiatek. "Biało-Zieloni" na dużym luzie dowieźli wynik, choć zważywszy na liczbę sytuacji mógł on być znacznie, znacznie okazalszy. Teraz wszyscy skupiamy się już tylko na sobotniej potyczce z Igloopolem, którą po prostu trzeba wygrać!

***

Sokół Nisko - WISŁOKA DĘBICA 0:3 (0:1)
0:1 Gwiazda 45'
0:2 Nowak 66'
0:3 Sojda 85' (asysta Król)

Żółta kartka: Sojda

W 66. minucie Adrian Nowak nie wykorzystał rzutu karnego (wywalczył Gwiazda), jednak po obronie bramkarza, zdołał wyłuskać, minąć do boku i wbić futbolówkę do siatki z ostrego kąta.

WISŁOKA: Dybski - Król, Cabała, Hus (89' Mazur) - Bożek (89' Kwiatek), Fedan, Łanucha, Sojda, Rębisz - Nowak (81' Konik ), Gwiazda (76' Guzik).