LKS Pisarowce - Wisłoka Dębica 0:2 (0:0)
SZACH I MAT. KONIK WYGRYWA WISŁOCE CIĘŻKĄ PARTIĘ.

Wisłoka Dębica odniosła kolejne wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie. Podopieczni Dariusza Kantora pokonali w Sanoku LKS Pisarowce 2:0 i przesunęli się na 6. miejsce w ligowej tabeli. Bohaterem "Biało-Zielonych" został Bartłomiej Konik. Wchodzący z ławki snajper dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców.

2 września już po raz kolejny w tym sezonie zameldowaliśmy się w Sanoku. Tym razem stadion przy ulicy Stróżowskiej, która aż do 1989 roku nosiła imię Włodzimierza Lenina. To właśnie na dawnym obiekcie Stali swoje mecze rozgrywają piłkarze LKS-u Pisarowce, zajmujący przed konfrontacją z Wisłoką wysokie, 5. miejsce w tabeli. W kadrze "Biało-Zielonych" na to spotkanie pojawiła się również nowa postać. Prezes Radosław Garlewski w spektakularny sposób zamknął letnie okienko transferowe sprowadzając na Parkową Damiana Łanuchę. Zawodnika z bogatym piłkarsko CV, który ma podnieść jakość Wisłoki w grze ofensywnej.

Podopieczni Dariusza Kantora już na starcie, bo w 2. minucie meczu byli bliscy zaskoczenia gospodarzy. Hubert Król zagrał piękną, prostopadłą piłkę do Kuby Szewczyka, lecz bohater z Niska źle oszacował położenie bramki i uderzył niecelnie. Po tej sytuacji kibice mogli już w zasadzie zamawiać pizzę i w rytmach "Despasito" rozpocząć piknik z tradycyjną gierką na boisku treningowym. Do końca pierwszej połowy wiało nudą, a jedyne okazje stwarzane zarówno przez gospodarzy jak i gości to dalekie od ideału strzały z dystansu. Gdyby nie "piłkołapy" (dlaczego nie ma ich na Parkowej ?!), to bramkarze mogliby zrobić więcej kilometrów, niż zawodnicy z pola.Typowy mecz dla konesera, choć oczywiście taki obraz gry wynikał z wyrównanego poziomu obydwu drużyn.

Na drugą połowę obaj trenerzy desygnowali te same "jedenastki", jednak w 54. minucie na placu gry zameldował się Damian Łanucha, zmieniający Kacpra Maika. Miał on za zadanie rozruszać nieco kolegów, wprowadzając jakiś niekonwencjonalny element do schematu stosowanego przeciwko Pisarowcom. Na początku do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, jednak najpierw strzał Rafała Domaradzkiego wybronił Kamil Dybski, a później po uderzeniu głową Piotra Lorenca futbolówka minęła w nieznacznej odległości słupek. Na te próby Pisarowiec przyszły odpowiedzi ze strony "Biało-Zielonych". Bardzo dużo akcji granych było prawą stroną, gdzie mocno szarżował Hubert Król z Damianem Bożkiem. "Bożo" wiele razy minął na dużej swobodzie rywali, ale gubił pomysł tuż przed polem karnym LKS-u. Najlepszą okazję do otwarcia wyniku miał Jakub Szewczyk, który oddał minimalnie niecelny strzał głową. Napastnik Wisłoki może jednak żałować nierozważnego zachowania w jednej z sytuacji, ponieważ złapał czwartą żółtą kartkę i będzie pauzować w tak ważnym meczu z Izolatorem. Kiedy wydawało się, że wynik nie ulegnie już zmianie, a oba zespoły podzielą się punktami, nadszedł punkt zwrotny. Trener Kantor doszedł do wniosku, że tej partii szachów nie zwycięży, opierając strategię jedynie na grze gońcami. Zdecydował się zatem zaatakować Konikiem. Dębicki Mandżukić w swoim stylu włożył figlarnie nogę po dośrodkowaniu Wójcika i za chwilę tonął już w objęciach kolegów. W 90. minucie mieliśmy szach-mat, po tym jak Bartłomiej Motyka wrzucił piłkę na piąty metr, a nurkujący w polu karnym Bartek ustalił wynik meczu. Po niezwykle wyrównanym meczu, Wisłoka wydarła trzy punkty na niewygodnym terenie. Trzeba podkreślić również, że zawody we wzorowy sposób prowadził sędzia Mateusz Warzocha (Rzeszów). Liczymy na to, iż kolejny arbiter, który przyjedzie na Parkową utrzyma taki poziom.