Ekoball Sanok - Wisłoka Dębica 1:0 (1:0)
PECHOWA PORAŻKA "BIAŁO-ZIELONYCH" W SANOKU.

Porażką 0:1 zakończyło się wyjazdowe spotkanie Wisłoki Dębica z Ekoballem Sanok w ramach 3. kolejki IV ligi podkarpackiej. Jedyna bramka padła po błędzie Kamila Dybskiego z 7. minuty, kiedy to golkiper "Biało-Zielonych" w niegroźnej sytuacji pozwolił piłce zrobić kozioł, a ta odbiła się nieprzyjemnie na zroszonej murawie i wpadła do siatki (gol Łukasza Tabisza)...

Za nami kolejny ligowy wyjazd, z którego wracamy niestety bez punktów. Po całkiem niezłym spotkaniu z Piastem Tuczempy apetyty kibiców oraz piłkarzy Wisłoki na osiągnięcie korzystnego rezultatu w Sanoku były uzasadnione, lecz znów czegoś zabrakło. Niektórzy powiedzą - napastnika, inni skuteczności, lepszej dyspozycji dnia, a może czasu na zgranie. Jesteśmy dalecy od oceniania drużyny Dariusza Kantora po pierwszych trzech spotkaniach, dodajmy trudnych spotkaniach, z wymagającymi rywalami. Na takie dyskusje przyjdzie pewnie pora po zakończeniu rundy jesiennej. A co takiego wydarzyło się w Sanoku i dlaczego gospodarze, powracający po roku na swój stadion i popularne "Wierchy", zainkasowali komplet punktów?

Mecz nie ułożył się po myśli "Biało-Zielonych" i podobnie jak w starciu z Sokołem Sieniawa dębiczanie szybko stracili gola. W 7. minucie interweniujący wślizgiem kilkadziesiąt metrów od pola karnego Wisłoki Łukasz Tabisz zdobył jedną z najbardziej kuriozalnych bramek w IV lidze. Mianowicie, futbolówka po "uderzeniu" napastnika Ekoballu skozłowała przed Kamilem Dybskim, który źle oszacował ten moment i zaskoczyła golkipera Wisłoki, podobnie jak wszystkich kibiców zgromadzonych na stadionie. Sympatycy KSW okazali wsparcie bramkarzowi "Biało-Zielonych", skandując jego nazwisko po zakończeniu meczu, nie zapominając jednocześnie, że 18-latek choćby w ostatnim meczu wybronił "setkę" w starciu z Piastem Tuczempy. Wisłoka mogła momentalnie wyrównać, gdyż po dośrodkowaniu Andrzeja Wójcika z rzutu rożnego piłka zaskoczyła nieco Piotra Krzanowskiego, który sparował ją na kolejny korner. Później gra wyrównała się i w zasadzie to przez dłuższy okres nie mieliśmy ani sytuacji bramkowych, ani strzałów po obu stronach. Dopiero w 36. minucie po akcji Damiana Bożka zrobiło się groźnie pod bramką Ekoballu. Skrzydłowy Wisłoki wymanewrował rywali na prawej flance i dograł wzdłuż linii - do "wyplutej" przez golkipera piłki dobiegł Bartek Motyka, lecz mocno przestrzelił z 11. metrów. Pięć minut przed końcem połowy goście przeprowadzili składną akcję, zakończoną strzało-podaniem Bartłomieja Konika. Mimo iż podopieczni Dariusza Kantora przegrywali, to sprawiali wrażenie drużyny nieco lepszej, dłużej utrzymującej się przy piłce i stwarzającej pozornie większe zagrożenie.

Kilka minut po wznowieniu gry w 2. połowie Jakub Ząbkiewicz ostro faulował Kacpra Maika w środkowej strefie, za co otrzymał żółtą kartkę. Powtórki pokazały, że przewinienie zawodnika Sanoka a'la Tetteh mogło być nawet zinterpretowane przez debiutującego w IV lidze sędziego Michała Szczybyłę na coś więcej. W 60. minucie groźną akcję przeprowadzili gospodarze, a dokładnie centrujący Patryk Wójcik i zamykający wrzutkę Ząbkiewicz - tym razem Kamil Dybski był jednak na posterunku. Chwilę później trener Kantor desygnował do gry Pawła Guzika i Jakuba Szewczyka, którzy mieli pomóc w odrobieniu strat. W 69. minucie Paweł Guzik dał próbkę swoich umiejętności, sprytnie przedostając się w pole karne Krzanowskiego. 18-letni pomocnik (debiut w IV lidze) był zahaczany przez defensora Ekoballu i gdyby upadł na murawę, sędzia Szczybyło musiałby podyktować "jedenastkę" dla Wisłoki (debiut w IV lidze). W tej sytuacji Guziczkowi zabrakło jednak takiego typowego, boiskowego cwaniactwa. Trzeba jednak przyznać, że Paweł dał znakomitą zmianę. W dalszej części spotkania Wisłoka starała się "rozhuśtać" rywala, a trener Kantor próbował niekonwencjonalnych rozwiązań, by zaskoczyć sanocki zespół (jak choćby wystawienie Marcina Sędłaka w ataku do zbijania górnych piłek). W tym meczu nie oglądaliśmy klasycznych, stuprocentowych okazji, ale "Biało-Zieloni" byli bliscy wyrównania. Najpierw niecelna główka Kacpra Maika, a później podanie Jakuba Szewczyka na piąty metr, przy którym piłka nie znalazła niestety adresata, mimo iż w polu karnym Ekoballu było kilku zawodników w zielonych koszulkach. "Szewa" miał jeszcze okazję w samej końcówce, lecz uderzył ponad poprzeczką bramki strzeżonej przez Krzanowskiego. Oczywiście grając już na pełnym ryzyku, dębiczanie nadziewali się na groźne kontry gospodarzy, ale te w bardzo efektowny sposób tłamsił niemal w pojedynkę Konrad Hus. Ze względu na dużą liczbę zmian i przerwy w grze, prowadzący to spotkanie ze szwajcarską precyzją - sędzia Szczybyło, doliczył do regulaminowego czasu aż 7 minut. Jednak i to nie pomogło drużynie Dariusza Kantora w wywalczeniu punktów na Wierchach.