mgfilm.com.pl

al.capone.pl

fansport-debica.pl

WISŁOKA ŚWIĘTOWAŁA AWANS DO BIAŁEGO RANA!
Chemik PustkówWisłoka Dębica pokonała przed własną publicznością Chemik Pustków (gospodarz) 4:1 (3:0) w meczu 33. kolejki Klasy okręgowej (grupa Dębica). Na Parkowej oglądaliśmy festiwal pięknych goli, a na listę strzelców wpisywali się kolejno Adrian Nowak, Mirosław Pokrywka, Jakub Szewczyk oraz Tomasz Pietrasiewicz. Honorowe trafienie dla Chemika zanotował Dawid Gołąb. Po końcowym gwizdku podopieczni Waldemara Piątka i Dariusza Kantora utonęli w objęciach kibiców, świętując awans do 4. ligi podkarpackiej.

10 czerwca 2017 - na ten dzień czekała cała biało-zielona społeczność. Data, która zostanie w pamięci kibiców Wisłoki po raz kolejny powstającej z kolan. Dębiczanie wykonali plan, zrealizowali nakreślone cele i spełnili pokładane w nich nadzieje. W przyszłym sezonie Wisłoka zagra w 4. lidze podkarpackiej, opuszczając tym samym mocno wiejskie klimaty, sympatycznej jak by nie patrząc okręgówki (buraczanki). W ostatnim meczu sezonu podopieczni Waldemara Piątka i Dariusza Kantora zaoszczędzili kibicom dodatkowych nerwów i stosunkowo spokojnie odprawili Chemik Pustków, który na Parkowej występował w roli gospodarza.
Już w 6. minucie meczu Adrian Nowak dostał piłkę na lewym skrzydle, złamał akcję do środka i w swoim stylu zdecydował się na strzał z dystansu. Mimo iż w przeszłości wiele razy nieskutecznie podejmował takie próby, tym razem jego decyzja okazała się trafna w stu procentach. "Fryta" bardzo ładnych uderzeniem pod poprzeczkę totalnie zaskoczył Konrada Papiernika, otwierając jednocześnie wynik meczu. Dębiczanie nie chcieli popełnić błędów z konfrontacji z Czarnymi i zabrali się do pracy, szukając kolejnego gola. W 29. minucie po dośrodkowaniu Andrzej Wójcika, futbolówkę w "szesnastce" gospodarzy zebrał Mirosław Pokrywka i w dość niekonwencjonalny sposób, takimi półnożycami podwyższył na 2:0. Był to trzeci gol dębickiego Hummelsa w sezonie. Chwilę później prowadzenie Wisłoki było jeszcze wyższe, a wszystko to za sprawą Jakuba Szewczyka. "Szewa" dostał podanie od Mateusza Ślęczki, przyjął w taki sposób, że stworzył sobie okazję do uderzenia z powietrza i totalnie zaskoczył bezradnego golkipera Chemika. Prawdziwy majstersztyk napastnika Wisłoki, który jest specjalistą od pięknych goli. W zasadzie ciężko ocenić, która z bramek była ładniejsza. Na trybunach zaczęło się istne szaleństwo i świętowanie. Blisko dwustuosobowy młyn (w tym fani Górnika i Siarki) przygotował efektowną oprawę i racowisko, a na twarzach piłkarzy widać było delikatne uśmiechy. W tym momencie nie było kibica na Parkowej, który mógłby jeszcze uwierzyć w jakąś katastrofę. Pewne 3:0 gwarantowało spokój i przyniosło wszystkim ulgę. Teraz wystarczyło już tylko nie popełnić głupich błędów i utrzymać korzystny rezultat.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli podopieczni trenera Roberta Cielaka, którzy zdołali nadepnąć Wisłoce na odcisk. W 53. minucie po sprytnym zagraniu Marka Kołodzieja, piłka trafiła do Adama Żarnowskiego, ten przedłużył do kolegi, a całą akcję przytomną podcinką wykończył rezerwowy Dawid Gołąb. Chemik zmniejszył straty, ale tylko na kilkadziesiąt sekund, ponieważ podrażnienie "Biało-Zieloni" ruszyli do ataku. Akcję ofensywną rozpoczął Kacper Maik, który podał do Kuby Szewczyka, a ten popisał się ładnym dryblingiem i w końcowej fazie dograł do Tomasza Pietrasiewicza. Dla "Pietrasa" była to chyba najłatwiej zdobyta bramka w karierze, gdyż w tej sytuacji wystarczyło tylko dołożyć stopę z metra do pustaka. Przy wyniku 4:1 i prowadzeniu Wiewiórki z Sokołem 2:0 chyba najwięksi pesymiści nie uwierzyliby już tutaj w jakąś katastrofę. Przez blisko 20 minut na murawie nie wydarzyło się nic ciekawego. Ciekawiej było za to na trybunach, gdzie kibice w przeróżny sposób manifestowali swoją radość z powrotu do 4. ligi. Na płocie pojawił się również transparent z podziękowaniami dla prezesa Radosława Garlewskiego, który uważany jest za głównego ojca sukcesu. W końcówce swojego 30. gola w sezonie szukał Adrian Nowak, ale albo trafiał w poprzeczkę, albo podejmował złe decyzje. Ostatecznie z 29. bramkami i tak został królem strzelców dębickiej okręgówki. W 90. minucie kibicom chciał przypomnieć się Bartłomiej Konik, lecz mimo ciekawego dryblingu na metrze w polu karnym, nie zdołał posłać futbolówki do siatki Konrad Papiernika, a po chwili sędzia Rafał Sawicki zakończył zawody.

Po pasjonującej rywalizacji z Sokołem Kolbuszowa Dolna niemal do samego końca sezonu, Wisłoka wywalczyła awans do 4. ligi. Teraz trenerzy oraz działacze z prezesem Radosławem Garelwskim będą mieli twardy orzech do zgryzienia i staną przed trudnym zadaniem, by utrzymać większość zawodników i wzmocnić jeszcze skład przed startem rozgrywek. Nowe władze zrobiły pierwszy krok w kierunku odbudowy klubu, ale też nie udałoby się to bez pomocy kibiców i sponsorów. Cytując dużą trybuną: "Nigdy więcej okręgówki". Walczmy o dobre imię Wisłoki i ustabilizujmy jej pozycję na piłkarskiej mapie Podkarpacia!

***

DOGRYWKA W STODOLE!

Po spotkaniu Stowarzyszenie KS Wisłoka 1908 Dębica przygotowało dla piłkarzy, działaczy i sponsorów na tzw. "przewiązce" imprezę z okazji awansu połączoną ze wspólnym oglądaniem meczu Polska - Rumunia. Prawdziwymi wodzirejami na tej biało-zielonej "domówce" okazali się Dawid Bielatowicz i Kacper Maik. Były głośne przyśpiewki, skandowanie nazwisk, a szampan i inne zacne napoje lały się strumieniami. Następnie impreza przeniosła się do "Sportowej Stodoły", ale wcześniej piłkarze odpalili symboliczne race i zaśpiewali wspólnie "Wisłoka stary, polski klub...". W rolę prowadzącego młyn wcielił się prezes Radosław Garlewski - tego wieczoru był po prostu obłędny. Towarzyskim głosem przemówił nawet nasz niepozorny kapitan - Damian Pęcak. Boberek trzymał fason, podobnie jak na boisku, zakładając siatki rywalom, którzy próbowali podwędzić mu kiełbasę. W formie był też doktor Husik, który nie tak dawno został okrzyknięty"Królewiczem Parkowej".

Nie zabrakło toastów z okazji awansu oraz urodzin nieocenionego dla klubu Kacpra Bieszczada. Dębicki Henry tak "doładował" baterie, że na drugi dzień wbił dwa gole w meczu ligowym z Basztą Zawada. Unbelievable. Na koniec kilku najbardziej imprezowych dżentelmenów prowadzonych "na rzeź" przez Bartłomieja Konika i Adriana Nowaka szukało jeszcze dogrywki w jednym z najbardziej popularnych klubów na Podkarpaciu. Wszyscy tego dnia zasłużyli na chwilę relaksu i zabawy, podobnie jak trenerzy i niezastąpiony kierownik Pater, którego wejście na imprezę zostało przyjęte owacją na stojąco. Piłkarze wymieniali również głębokie spostrzeżenia odnośnie zwycięskiego meczu i całego sezonu, a pracowity i niezwykle dokładny trener Darek Kantor niemal nie rozrysował z pamięci ustawień taktycznych klubów z 4. ligi. A czy Wy bawiliście się równie dobrze na Dniach Dębicy?