Płomień Zagorzyce - Wisłoka Dębica 0:6 (0:5)
MAJÓWKA NA SZÓSTKĘ - NOWAK I SZEWCZYK DOKONALI EGZEKUCJI!

Wisłoka Dębica wygrała na wyjeździe z Płomieniem Zagorzyce 6:0 (5:0) w meczu 25. kolejki Klasy okręgowej (grupa Dębica). Bramki dla "Biało-Zielonych" zdobyli Adrian Nowak x3, Jakub Szewczyk x2 oraz Wacław Maciosek. Po tym zwycięstwie podopieczni Waldemara Piątka i Dariusza Kantora utrzymują pozycję lidera z dwupunktową przewagą nad bezpośrednim rywalem w walce o awans - Sokołem Kolbuszowa Dolna.

Podczas gdy połowa Dębicy przebywała jeszcze na majówce w Bieszczadach, Zakopanem czy też nad gorącym jak nigdy dotąd Bałtykiem, najwierniejsi kibice i sympatycy "Biało-Zielonych" zameldowali się w pobliskim Sędziszowie Małopolskim, na meczu z Płomieniem Zagorzyce. Zameldowali to w zasadzie złe słowo - bardziej pasowałoby określenie "zalali" to 7-tysięczne miasteczko, gdyż na miejscu zjawiła się zorganizowana grupa 245 fanatyków (w tym 90 Siarka, 12 Górnik, 2 ROW) oraz pozostali przybysze-obserwatorzy z miasta Białego Gryfa. Po co ? Dlaczego ? Przecież wyniku z jednym z outsiderów ligi mógł pilnować w pojedynkę kierownik Pater, no ewentualnie w asyście doktora Stęgi. Odpowiedzi na to pytanie próżno szukać w umysłach zwykłych, zdrowych mieszkańców naszej planety. Trzeba mieć naprawdę niezłego pier* na pewnym punkcie, by decydować się na taki wybór. I za to właśnie kochamy naszych nieocenionych kibiców. A zrozumieć może ich tylko ten, kto chociaż raz udał się na wyjazd swojej drużyny. Zanim przejdziemy do właściwej relacji, warto jeszcze wspomnieć, iż sympatycy KSW nie zapomnieli także o święcie 3 Maja i oprócz standardowych elementów oflagowania, wywiesili na dachu tę najważniejszą, narodową.

Samo spotkanie nie przyniosło zbyt wielu emocji, a piłkarze Wisłoki nie stworzyli nam tym razem thrilerowskiego klimatu. Praktycznie zanim mecz się rozpoczął, to dla zawodników z Zagorzyc już się skończył. W 3. minucie Damian Pęcak zagrał do niepilnowanego Adriana Nowaka, ten popatrzył na ustawienie bramkarza, pozwolił piłce zrobić kozioł i świetnym półwolejem napoczął rywala. 120 sekund później Jakub Szewczyk zebrał odbitą w polu karnym futbolówkę, niczym niegdyś zbierał z tablicy Denis Rodman w latach świetności Chicago Bulls, i pewnym strzałem podwyższył na 2:0. Tak spokojnego początku Wisłoka nie miała jeszcze w żadnym pojedynku. Od tego momentu wystarczyło już tylko kontrolować przebieg wydarzeń, unikać poważniejszych przewinień i kartek. Dębiczanie przez chwilę dali odetchnąć rywalom, wymieniając sporo podań i budując sobie wysoki procent posiadania piłki, aż do 25. minuty, kiedy to duet Szewczyk-Nowak przeprowadził akcję na 3:0. Niedługo potem wyśmienitą, 10000% sytuację miał "Szewa", ale zmarnował podanie Wacława Macioska "do pustaka" - no ale cóż, to zdarzało w się w historii nawet najlepszym. Podrażniony obrotem spraw Kuba starał się szybko naprawić błąd i już minutę później, po raz drugi w tym meczu, obsłużył "Frytę", który tego dnia niemal każdy strzał zamieniał na bramkę. W 35. minucie Szewczyk wyłuskał piłkę spod nóg obrońców Płomienia, po czym umieścił ją w siatce. Było to piąte trafienie "Biało-Zielonych" w pierwszej połowie i tym samym ostatnie przed przerwą. Wydawało się, że po zmianie stron podopieczni Waldemara Piątka i Dariusza Kantora ugaszą żarzące się jeszcze maleńkim płomieniem palenisko i wywiozą z Sędziszowa "dwucyfrówkę".

W 46. minucie sztab szkoleniowy zdecydował się na - uwaga - poczwórną zmianę. Na murawie pojawili się Bartłomiej Konik, Łukasz Paterak oraz Ci którzy grali tylko końcówki spotkań - Marcin Sędłak, a także debiutujący ostatnio Patryk Maciosek. Pod prysznic udali się z kolei bohaterowie pierwszej odsłony - Adrian Nowak i Jakub Szewczyk. Dla obu zawodników mecz z Płomieniem był idealnym treningiem strzeleckim przed nieco trudniejszymi przeciwnikami, z którymi Wisłoce przyjdzie się mierzyć w 6 ostatnich kolejkach. I choć po zmianie stron w ekipie "Biało-Zielonych" pojawiło się sporo świeżej krwi, to chyba większość chciałaby zapomnieć o tych 45 minutach, nadających się na dobry materiał do wykładu: "Co zrobić, by nie strzelić gola". Tylu okazji podbramkowych Wisłoka nie miała w kilku meczach liczonych łącznie. W wyścigu o koronę blisko/prawietrzelca wzięli udział Tomasz Pietrasiewicz, Łukasz Paterak i Bartłomiej Konik. Gdybyśmy chcieli wymienić i opisać każdą sytuację z osobna, to Facebook kazałby nam zapłacić za nadmiar wykorzystanych stron na swoim portalu. Na szczęście wprowadziliśmy skróty video, dlatego też będziecie sobie mogli obejrzeć ten festiwal niewykorzystanych szans. Dopiero akcja klanu Maciosków - ojca Wacława i syna Patryka przerwała okres niefrasobliwości dębickiej ofensywy. Po wymianie podań, Patryk odegrał jeszcze raz do taty, a "Cafu" perfekcyjnie podkręcił piłkę, która z ostrego kąta wylądowała niemal w okienku bramki gospodarzy. Wisłoka wygrała 6:0, ale patrząc na liczbę dogodnych sytuacji powinna dopisać przed szóstką jeszcze cyfrę 1.

W równolegle toczonym spotkaniu Sokół Kolbuszowa Dolna pokonał Victorię Czermin 2:0 i zachował dystans 2 punktów straty do Wisłoki. Przed "Biało-Zielonymi jeszcze 6 meczów i bardzo możliwe, że aby wejść do 4. ligi trzeba będzie we wszystkich odnieść zwycięstwo.