Wisłoka Dębica - Team Przecław 4:0 (0:0)
WYMĘCZONY CZTEROPAK Z PRZECŁAWIEM - WISŁOKA PŁYNIE DALEJ...

Wisłoka Dębica pokonała przed własną publicznością Team Przecław 4:0 (0:0) w meczu 21. kolejki Klasy okręgowej (grupa Dębica). Bramki dla "Biało-Zielonych" zdobyli Adrian Nowak x2, Tomasz Pietrasiewicz oraz Bartłomiej Konik. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Waldemara Piątka i Dariusza Kantora awansowali na pozycję wicelidera tabeli.

Spotkanie z Teamem Przecław miało być dla piłkarzy Wisłoki swego rodzaju odpoczynkiem przed zbliżającymi się, kluczowymi meczami w walce o awans do 4. ligi. Oczywiście tego typu pojedynki są najczęściej bardzo zdradzieckie, dlatego też sztab trenerski uczulał swoich zawodników przed tym, by nie lekceważyć niżej notowanego przeciwnika.
Sam mecz powinien się pierwotnie odbyć w Przecławiu, jednak na wniosek zarządu Teamu, został przeniesiony do Dębicy.

Po kilku pierwszych minutach i pełnej swobodzie w przedostawaniu się pod pole karne rywala, można było typować wysokie zwycięstwo Wisłoki. Podobnie czynili to nasi eksperci w "Typerze", którzy zaczęli rzucać coraz to śmielsze propozycje (8:0, 9:0). W zasadzie spora część kibiców spodziewała się raczej treningu strzeleckiego przy Parkowej, aniżeli poważnego meczu o dużą stawkę. Boisko zweryfikowało jednak wszystkie prognozy, jeszcze raz udowodniając, że nie tylko umiejętności piłkarskie, ale i pełna koncentracja, zaangażowanie, chłodna głowa to klucz do odnoszenia sukcesów.

W pierwszym kwadransie Wisłoka zyskała optyczną przewagę, lecz nie stworzyła ani jednej groźnej sytuacji. Dopiero ładna kombinacja w środku pola ze zgraniem do Łukasza Pateraka ożywiła nieco trybuny przy Parkowej. Prawy pomocnik "Biało-Zielonych" prostopadłym podaniem znakomicie obsłużył wybiegającego Kubę Szewczyka, lecz ten źle ocenił położenie bramki i przestrzelił, marnując dobrą okazję do otwarcia wyniku meczu. Po chwili do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy z Przecławia. W 32. minucie po rzucie wolnym wykonywanym przez Sławomira Smagacza, piłka ostemplowała spojenie bramki Kamila Dybskiego. Golkiper Wisłoki mógł tylko odprowadzić futbolówkę wzrokiem. Takich ostrzeżeń "Biało-Zieloni" otrzymywali w rundzie jesiennej sporo i zwykle kończyły się one późniejszą utratą goli. Pod koniec pierwszej połowy swoje szanse mieli jeszcze Adrian Nowak czy Tomasz Pietrasiewicz, który przestrzelił z woleja, mając dosłownie 3-4 metry do linii bramkowej. Mimo, iż podopieczni Waldemara Piątka i Dariusza Kantora wymieniali dużo podań, starali się grać ładnie dla oka, to nie przekładało się to na rezultat. Trzeba też poddać ocenie słabe dośrodkowania zarówno z prawego, jak i lewego sektora boiska oraz brak decyzji o strzale z dystansu, by sprawdzić niespełna 18-letniego Przemysława Haracza.

Sporą konsternację można było wyczuć nie tylko na "małej trybunie", gdzie zasiadają stali eksperci, ale przede wszystkim na ławce rezerwowych. Trener Waldemar Piątek raz po raz starał się instruować swoich podopiecznych, nakazując szybszą grę i wyższy pressing - bezskutecznie. Po zmianie stron szkoleniowiec Wisłoki wytrzymał tylko 5 minut i poprosił o pierwszą zmianę. Na placu gry zameldował się Wacław Maciosek, zastępujący Łukasza Pateraka. Ostatnie spotkania pokazały, że "Cafu" chyba jeszcze lepiej niż w obronie, radzi sobie na skrzydłach, stąd taka a nie inna roszada w składzie. Kiedy kolejne minuty nie przynosiły Wisłoce niczego nowego, wówczas "Biało-Zielonym" zdecydował się pomóc Łukasz Skrzypek. Obrońca Teamu odbił zmierzająca do własnej bramki piłkę ręką (po główce Pietrasiewicza), za co sędzia główny, pan Dawid Zająć był zmuszony wyrzucić go z boiska (pozbawienie realnej szansy zdobycia gola) oraz podyktować rzut karny. Po tym, jak tydzień temu "jedenastkę" zmarnował Adrian Nowak, tym razem do "wapna" podszedł "Pietras", ale i on uderzył źle, dając możliwość interwencji młodemu golkipera z Przecławia. Na szczęście minutę po zdarzeniu rosły snajper Wisłoki zrehabilitował się i otworzył wynik meczu (podanie Mateusza Ślęczki). Po bramce oraz fakcie gry w przewadze, kibice i trenerzy mogli odetchnąć z ulgą. 7 minut później było już 2:0. A wszystko za sprawą dwójki zawodników - świetnie dorzucającego piłkę Wacława Macioska oraz znakomicie zamykającego akcję Adriana Nowaka. Po bardzo przeciętnych, żeby nie powiedzieć słabych 45 minutach w wykonaniu "Fryty", dla niego również przyszedł czas na rozgrzeszenie w drugiej połowie. Pomimo gry w osłabieniu, piłkarze z Przecławia nie zamierzali murować własnej bramki. Udało im się nawet stworzyć kilka dogodnych sytuacji strzeleckich, a najniebezpieczniej wyglądał rzut wolny bity przez Macieja Srokę. Piłka po jego uderzeniu po raz w drugi trafiła w poprzeczkę. Przy wyniku 2:0 piłkarze Wisłoki poczuli się pewniej, a ich przewaga była coraz bardziej wyraźna. Kilka niezłych prób z dystansu oddał Kacper Maik, swoje okazje miał Jakub Szewczyk, ale to pojawienie się na placu gry Wacława Macioska tak naprawdę wniosło odpowiednią jakość i kolejną bramkę. Po pięknym dośrodkowaniu z prawego sektora boiska przez "Wacka", w polu karnym rywali najlepiej odnalazł się Bartłomiej Konik, trącając lekko futbolówkę głową. Dwie przednie asysty Macioska w znacznym stopniu pomogły zespołowi w odniesieniu zwycięstwa. Kosmetyką wyniku zajął się Adrian Nowak, zbierając bezpańską piłkę i posyłając ją do siatki Teamu.

Wisłoka odniosła cenne zwycięstwo, lecz trzeba szczerze przyznać, że był to jak na razie najgorszy mecz "Biało-Zielonych" w rundzie wiosennej. Cieszy na pewno dobra postawa linii defensywnej, dyrygowana przez Mirosława Pokrywkę oraz zero po stronie straconych goli. Martwi z kolei brak koncentracji i skuteczności, co miejmy nadzieję zmieni się już od meczu ze Stalą II Mielec. Mimo iż dębiczanie wbili dzisiaj rywalom cztery gole, to był to taki czteropak z niższej półki - 1,69 za sztukę.

***

Team Przecław - WISŁOKA DĘBICA 0:4 (0:0)
1:0 Pietrasiewicz 57' (asysta Ślęczka)
2:0 Nowak 64' (asysta Maciosek)
3:0 Konik 86' (asysta Maciosek)
4:0 Nowak 89'

56' - czerwona kartka (Łukasz Skrzypek, Team Przecław - zagranie ręką, pozbawienie realnej szansy zdobycia gola)
57' - Tomasz Pietrasiewicz nie wykorzystał rzutu karnego - Przemysław Haracz obronił.

WISŁOKA DĘBICA: Dybski - Ślęczka, Kowalski, Pokrywka, Wójcik (70' Konik) - Paterak (52' W. Maciosek), Bielatowicz (64' Maik), Pęcak (83' Sędłak), Nowak - Szewczyk -