WISŁOKA DĘBICA - Kolbuszowianka 4:1 (2:1)
WISŁOKA OGRAŁA KOLBUSZOWIANKĘ - SIÓDME ZWYCIĘSTWO Z RZĘDU "BIAŁO-ZIELONYCH" !

Wisłoka Dębica pokonała u siebie Kolbuszowiankę Kolbuszowa 4:1 w meczu 14. kolejki Klasy Okręgowej. Była to siódma wygrana z rzędu podopiecznych Waldemara Piątka. Tym razem bramki dla "Biało-Zielonych zdobywali Tomasz Pietrasiewicz x2 oraz Damian Pęcak i Dominik Szydło, dla którego było to pierwsze trafienie w barwach dębickiego klubu.

W 14. kolejce Klasy Okręgowej los skojarzył dwa zespoły, które kilka miesięcy temu spadły z 4. ligi. Zapowiadało się zatem na wyrównane starcie - tym bardziej, że ekipa z Kolbuszowej, po słabym początku sezonu, zaczęła się wspinać w górne rejony tabeli (6. miejsce). "Biało-Zieloni" z kolei mieli za sobą sześć wygranych z rzędu i nie zamierzali przerywać świetnej serii, która docelowo ma wywindować dębiczan na pozycję lidera przed zakończeniem rundy jesiennej. Taktyka na ostatnie spotkania w październiku i listopadzie jest prosta - punktować do spodu i czekać na potknięcia rywali.
Mecz z Kolbuszowianką rozpoczął się udanie dla gospodarzy, choć do momentu strzelenia gola w 13. minucie dębiczanie grali stosunkowo niemrawo, bezpłciowo. W takich momentach najlepszym lekarstwem na niemoc w rozegraniu ataku pozycyjnego jest stały fragment gry - zwłaszcza, kiedy ma się w swoich szeregach Andrzeja Wójcika - specjalistę w dorzucaniu prawdziwych perełek. W zasadzie, kiedy były zawodnik Unii Tarnów podchodzi do rzutu wolnego (w dogodnej strefie) to w 70% przypadków pachnie golem. Tak było i tym razem. "Wuju" perfekcyjnie dograł na głowę Damiana Pęcaka, a kapitan Wisłoki nie mógł zmarnować wyśmienitej okazji i celnym strzałem otworzył wynik meczu. Chwilę później popularny "Bober" zaistniał w roli asystującego, posyłając prostopadłe, penetrujące podanie na wybiegającego Pietrasiewicza. Rosły snajper "Biało-Zielonych" z dużym spokojem podwyższył rezultat na 2:0. Po tym jak dębiczanie objęli dwubramkowe prowadzenie mieliśmy kilkuminutowy przestój - gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Dopiero w 24. minucie goście pokazali pazur, wychodząc z ładną akcją zakończoną strzałem głową - tutaj dobrym ustawieniem i skuteczną interwencją wykazał się Marcin Balasa, zbijając futbolówkę na rzut rożny. 10 minut później Kolbuszowianka ruszyła z kolejną szarżą, ale tym razem zawodnik gości, po indywidualnej akcji, uderzył około metr od lewego słupka Balasy. Po kilku ostrzeżeniach, podopieczni Waldemara Mazurka dopięli swego. W 42. minucie Brian Dziedzic wymanewrował w polu karnym Wisłoki dwóch zawodników - Miłosza Kowalskiego oraz próbującego naprawiać błąd kolegi Andrzeja Wójcika, po czym silnym strzałem zdobył gola kontaktowego. Do przerwy "Biało-Zieloni" mieli zatem tylko jedną bramkę przewagi.

Po zmianie stron, Wisłoce udało się szybko zdobyć trzeciego gola, co pozwoliło już w zasadzie ustawić to spotkanie. W 52. minucie piłkę na lewym skrzydle otrzymał Adrian Nowak i ... w swoim stylu wkręcił dwóch rywali w murawę (podobno koledzy odkręcali ich jeszcze na A4, w drodze powrotnej) , a następnie zbiegł do linii i wyczekał najbardziej dogodny moment na dogranie do Tomasza Pietrasiewicza, który po raz kolejny precyzyjnym strzałem wpakował piłkę od siatki rywali. Przy tak korzystnym wyniku trener Waldemar Piątek zdecydował się na pierwsze zmiany. Na boisku pojawili się Kacper Maik i Patryk Piecuch, zmieniający kolejno Bartłomieja Konika i Damiana Kozaka. Dla obu panów nie były to najlepsze zawody w tym sezonie. W 71. minucie rozochocony Adrian Nowak (kilkakrotnie próbował swoich sił celnymi strzałami z dystansu) jeszcze raz poważnie zagroził bramce Mateusza Kozioła. "Fryta" pokusił się o soczyste uderzenie, ale na jego nieszczęście, golkiper Kolbuszowianki popisał się wspaniałą robinsonadą, parując futbolówkę na korner. W odpowiedzi goście przeprowadził świetną kontrę, która o mały włos nie zakończyła się strzeleniem gola - po raz kolejny czujnie w bramce Wisłoki zachował się Balasa - broniąc uderzenie zawodnika z Kolbuszowej. W samej końcówce "Biało-Zieloni" zadali ostateczny cios - po tym jak piłka dotarła do Patryka Piecucha, rezerwowy pomocnik Wisłoki, wślizgiem dograł ją na 4. metr, a tam nadbiegający Dominik Szydło dopełnił formalności, ustalając wynik na 4:1.

Wisłoka wygrała w pełni zasłużenie z Kolbuszowianką Kolbuszowa i awansowała na 2. miejsce w ligowej tabeli. Dobrą wiadomością jest także fakt stracenia punktów przez Lechię Sędziszów Małopolski, która zremisowała w Widełce z tamtejszą Wilgą. Przypomnijmy, że to właśnie z Lechią zagramy w czwartek (27 października) w zaległym meczu 13. kolejki.