Puchar Polski: Wisłoka II Dębica - Stal Rzeszów 0:6 (0:4)
WYNIK GORSZY NIŻ GRA - BYŁY MOMENTY, ALE NA STAL NIE WYSTARCZYŁO, RZESZOWIANIE W ĆWIERĆFINALE!

Wisłoka II Dębica przegrała u siebie ze Stalą Rzeszów 0:6 w meczu 1/8 finału Pucharu Polski (Okręg Rzeszów-Dębica). Taki rezultat oznacza, iż podopieczni Sławomira Maika pożegnali się z rozgrywkami, a do kolejnej rundy awansowała ekipa "biało-niebieskich", która w ćwierćfinale zmierzy się z Igloopolem Dębica.

Skazywana na pożarcie drużyna rezerw Wisłoki bardzo dzielnie walczyła z dużo wyżej notowanym rywalem. W zasadzie po pierwszych 30 minutach nie było widać różnicy, jaka dzieliła grających na co dzień w B-Klasie "Biało-Zielonych" z 3-ligową Stalą Rzeszów. Co ciekawe, to gospodarze mogli objąć prowadzenie już w pierwszym kwadransie, kiedy to Radosław Guzik urwał się prawą stroną boiska i dograł na piąty metr do Kamila Nylca. Ten jednak nie miał szczęścia, gdyż po tym jak przeciął tor lotu piłki, trafiła ona w słupek. Z czasem rosła przewaga Stali, która niemal nie schodziła z połówki Wisłoki, ale też sporą część czasu marnowała przez "jałowe granie".
Dopiero w 32. minucie goście strzelili pierwszego gola. Można jedynie dodać, że nie była to bramka po pięknej, koronkowej akcji, a po indywidualnym błędzie Piotra Kubisztala - obrońca Wisłoki zbyt długo zwlekał z wybiciem futbolówki z własnego pola karnego. Szkoda tej sytuacji, bo po chwili rzeszowianie poczuli się pewniej i przycisnęli gospodarzy, podwyższając na 2:0 (Lisańczuk z główki). Chwilę później padła trzecia bramka dla gości i tutaj ponownie zawinił popularny "Kali", dla którego było to chyba najgorsze 45 minut w barwach Wisłoki II. Niestety przed przerwą Jakub Kieraś jeszcze raz musiał wyciągać piłkę z własnej siatki - tym razem po strzale Bartosza Walkowa. Mimo, iż przez pół godziny dębiczanie wyglądali przyzwoicie i walczyli ze Stalą jak równy z równym, to do szatni schodzili w niezbyt dobrych nastrojach.

W przerwie trener Maik zmienił Piotra Kubisztala na Michała Bieszczaka i przesunął nieco do przodu Sławomira Jeża, a w późniejszym czasie przeprowadził jeszcze trzy roszady na zyskanie świeżości (na placu gry pojawili się: Michał Śliwa, Dawid Jaje i Kamil Kot). W ekipie gości nastąpiły aż cztery zmiany, które pozwoliły balansować nieco siły na drugie 45 minut. W drużynie prowadzonej przez trenera Marcina Wołowca zobaczyliśmy niemal wszystkich piłkarzy z pierwszego składu - nie zabrakło nazwisk zawodników z przeszłością w 1. lidze czy w Ekstraklasie (Arkadiusz Baran, Sławomir Szeliga, Wojciech Reiman, Paweł Giel). Na uwagę zasługiwał też fakt występu młodziutkiego Bartosza Walkowa. Niespełna 16-latek, który 30 października będzie obchodził urodziny, wpakował naszym dwa gole, zaliczając świetny występ przy Parkowej 1.

W drugiej połowie waleczność i ambicja "Biało-Zielonych" oraz fantastyczne interwencje Jakuba Kierasia pozwoliły rywalom na zdobycie tylko dwóch goli, a w ostateczności wygranej 6:0, która patrząc na różnicę klas obydwu drużyn, nie była najlepszym wynikiem dla Stali Rzeszów.

Na wyróżnienie w zespole Wisłoki zasługują z pewnością: Jakub Kieraś (świetne interwencje), Gabriel Cyza (najpewniejszy w obronie), Sławomir Jeż (dużo pracy w destrukcji) oraz Kacper Bieszczad (sporo pracy dla zespołu).