Wisłoka - Płomień 8:1 (3:1)
ONE MAN SHOW - BAŁUT ZGASIŁ PŁOMIEŃ ! EFEKTOWNE ZWYCIĘSTWO WISŁOKI !

Wisłoka Dębica rozgromiła przed własną publicznością Płomień Zagorzyce 8:1 (3:1) w meczu 8. kolejki Klasy Okręgowej. Po tym zwycięstwie, "Biało-Zieloni" wywindowali się na 5. miejsce w ligowej tabeli. Bohaterem spotkania został Dariusz Bałut, który wszedł na plac gry w 38. minucie (zmienił Mateusza Ślęczkę) i aż czterokrotnie wpisywał się na listę strzelców, a do swojego dorobku dołożył jeszcze asystę.
Podopieczni Waldemara Piątka tradycyjnie już zaserwowali swoim kibicom sporo "emocji" w pierwszych 20-30 minutach spotkania. Mimo optycznej przewagi i dużego spokoju w tyłach, gra nie kleiła się tak, jak powinna. "Biało-Zieloni" wymieniali sporo podań, ale przez dwa kwadranse stworzyli w zasadzie tylko jedną, groźną sytuację. W 10. minucie Dawid Bielatowicz dojrzał nieźle ustawionego Mateusza Ślęczkę, ten wygrał pojedynek z dwoma rywalami i oddał strzał, wybroniony ostatecznie przez Marka Fularza. Płomień nie kwapił się do ofensywy, grał bardzo zachowawczo - aż prosiło się o "napoczęcie" drużyny gości szybkimi trafieniami i przejęciem kontroli nad meczem. Gospodarze stracili jednak koncentrację w najmniej spodziewanym momencie, a piłkarze z Zagorzyc przeprowadzili akcję, zwieńczoną zdobyciem bramki. Na listę strzelców wpisał się Andrzej Ochał. Na szczęście "Biało-Zieloni" szybko ocknęli się po tym ciosie i już 5 minut później, po ładnej szarży prawą stroną boiska Damiana Kozaka i jego zgraniu, Kacper Maik precyzyjnym, silnym strzałem w długi róg dał wyrównanie gospodarzom. Nie minęło 120 sekund, a dębiczanie objęli prowadzenie. Świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego Andrzeja Wójcika na gola zamienił Damian Pęcak. Wynik 2:1 utrzymał się przez kolejne minuty, tylko dzięki dobrej interwencji Karola Kierasia, który sparował futbolówkę na korner po strzale Krzysztofa Darłaka. Później do głosu doszła Wisłoka. W 38. minucie trener Piątek zdecydował się na zmianę. Boisko opuścił Mateusz Ślęczka, a jego miejsce zajął Dariusz Bałut. Jak się okazało, była to roszada trafiona w "10". Rezerwowy napastnik "Biało-Zielonych" dał o sobie znać jeszcze przed przerwą - Bałut domknął główką fantastyczne dogranie Wójcika z rzutu wolnego, podwyższając prowadzenie i ustalając wynik pierwszej połowy na 3:1.
Po zmianie stron oglądaliśmy prawdziwą dominację Wisłoki nad dużo niżej notowanym rywalem. Nie wszyscy kibice zdążyli jeszcze wrócić na swoje miejsca po przerwie, a Dariusz Bałut kontynuował fantastyczne show - to był jego dzień na Parkowej. w 47. minucie po raz drugi wpisał się na listę strzelców, a udział przy tym golu miał ponownie błyskotliwy Damian Kozak. Chwilę później popularny Bałamut wykorzystał podanie Tomasza Pietrasiewicza i strzałem głową przelobował doświadczonego golkipera Płomienia. Po tej akcji miał już na swoim koncie hat-tricka, ale to nie był jeszcze koniec koncertu w wykonaniu napastnika Wisłoki. W drugiej połowie na boisku dosyć szybko zobaczyliśmy zmienników, gdyż pozwalał na to bardzo korzystny wynik. Na placu gry zameldowali się Bartłomiej Konik oraz Piotr Zięba, a na ostatni kwadrans wszedł również Patryk Piecuch. W 60. minucie, po wybiciu piłki przez gości przed własne pole karne - na zaskakujące i sprytne uderzenie zdecydował się Kacper Maik. Wychowanek Wisłoki zmieścił futbolówkę w siatce ekipy z Zagorzyc, wykorzystując złe ustawienie Fularza. Było już 6:1, a piłkarzom Wisłoki nie brakowało ochoty do dalszej kanonady. W 69. minucie Dariusz Bałut postanowił dla odmiany wcielić się w rolę asystującego - dopieścił prostopadłe podanie do Konika, a ten mając przed sobą tylko bramkarza, mocnym strzałem przy słupku zmienił kierunkowy na 7:1. "Konik wchodzi i nie zawodzi" to hasło chyba coraz częściej będzie stosowane przy osobie Bartka. Między 70 a 90. minutą Wisłoka zluzowała nieco z szarżami na bramkę przeciwnika, choć trzeba przyznać, iż rozgrywanie akcji przez dwójkę młodych - Maik - Zięba mogło się podobać publiczności. W doliczonym czasie kropkę nad "i" postawił nie kto inny jak ... Dariusz Bałut. Głodny goli snajper (tylko jedno trafienie w 5 rozegranych meczach) zachował dużo sprytu w polu karnym Płomienia i ustalił wynik meczu na 8:1.
Wisłoka w końcu pokazała swój potencjał w ofensywie, martwić może jedynie gol stracony z tak słabym przeciwnikiem (z całym szacunkiem) na własnym stadionie. To na pewno aspekt do poprawienia przed kolejnymi spotkaniami, jednak dziś powinniśmy się cieszyć z efektownego zwycięstwa - miejmy nadzieję, że worek z bramkami został już rozwiązany.