Wisłoka - Wilga 3:0 (2:0)
UDANA INAUGURACJA - MAMY TRZY PUNKTY!

Wisłoka Dębica pokonała przed własną publicznością Wilgę Widełka 3:0 w meczu 2. kolejki Klasy Okręgowej. Bramki dla drużyny prowadzonej przez Waldemara Piątka zdobyli Tomasz Pietrasiewicz oraz Adrian Nowak, natomiast jedno trafienie należy zapisać na konto Huberta Miazgi, zawodnika gości, który niefortunnie interweniował przy rzucie rożnym. Dzięki tej wygranej, "biało-zieloni" uplasowali się na 4. miejscu w ligowej tabeli. Przypomnijmy jednak, że dębiczanie pauzowali na inaugurację rundy, a więc mają jedno spotkanie rozegrane mnie od reszty stawki.
"Wynik lepszy od gry", "Nie liczy się styl, liczą się trzy punkty" - tak, te oklepane slogany idealnie odzwierciedlają to, co wydarzyło się dzisiaj przy Parkowej 1. Piłkarze Wisłoki dojechali na mecz dopiero po kwadransie, wcześniej goście z Widełki totalnie zdominowali "biało-zielonych", nie pozwalając im na wyjście z własnej połówki. Kibice przecierali oczy z niedowierzaniem, spoglądając na "wyczyny"swoim pupili - a najbardziej skonfundowany całą sytuacją był trener Waldemar Piątek, który niemal nie dostał palpitacji serca, widząc mnożącą się liczbę błędów - zarówno w obronie, jak i rozegraniu. Już w 7. minucie Wilga wpakowała piłkę do siatki Balasy, jednak jeszcze tym razem sędzia liniowy wskazał na ofsajd. Po chwili goście przeprowadzili składną akcję, zakończoną minimalnie niecelnym strzałem - był to kolejny sygnał ostrzegawczy dla gospodarzy...
Kiedy wydawało się, że Wilga może za chwilę "ukłuć" faworyzowaną Wisłokę, ta wybudziła się z letargu i zaczęła atakować. W 18. minucie przed znakomitą okazją stanął Dariusz Bałut, który w sytuacji sam na sam uderzył celnie, lecz w taki sposób, iż bramkarz Wilgi sparował futbolówkę na rzut rożny. Pozyskany z Polanu Żabno napastnik zmarnował tym samym szansę przywitania się z dębicką publicznością bramką w debiutanckim występie. Bardziej efektywny był natomiast Tomasz Pietrasiewicz, który chwilę później wykorzystał niezłą wrzutkę Adriana Nowaka z lewego sektora boiska i strzałem głową dał prowadzenie Wisłoce. Trener Piątek mógł nieco ochłonąć, choć gra "biało-zielonych" w kolejnych 20 minutach pozostawiała jeszcze wiele do życzenia. W samej końcówce pierwszej części spotkania dębiczanie wykonywali serię rzutów rożnych (aż 7) bitych przez Adriana Nowaka i Andrzeja Wójcika. Widać było, że ten element został dobrze wyćwiczony na treningach, a osoby dogrywające wybrane słusznie. Ostatnia próba w doliczonym czasie, zamieszanie w polu karnym i zawodnik gości - Hubert Miazga - wbił piłkę do własnej siatki. Wynik 2:0 do przerwy był rezultatem wymarzonym, zwłaszcza patrząc przez pryzmat gry piłkarzy Wisłoki.
Po zmianie stron podopieczni Waldemara Piątka prezentowali się z początku przyzwoicie, lecz nie potrafili udokumentować przewagi nad rywalem zdobyciem kolejnego gola. W 66. minucie czerwoną kartką został ukarany Dawid Bielatowicz. Kapitan Wisłoki musiał opuścić boisko ze względu na dwa "żółtka" otrzymane w odstępie 180 sekund - pierwszy za przeszkadzanie w rozegraniu stałego fragmentu, a drugi za faul. Grający do tego momentu poprawnie "Grzybek" osłabił w ten sposób zespół, a do końca meczu pozostawało ponad 20 minut. Sztab szkoleniowy dokonał kilku korekt w składzie, aby utrzymać korzystny rezultat. Na placu gry pojawili się między innymi Gabriel Cyza, Radosław Guzik i Bartłomiej Konik, a nieco wcześniej słabo dysponowanego Macieja Kardysia (to zdecydowanie nie był występ marzeń prawego obrońcy Wisłoki) zmienił Piotr Zięba. Najważniejsza rolę w ekipie gospodarzy odegrał w końcówce Marcin Balasa. Bramkarz Wisłoki popisał się dwoma wspaniałymi paradami, z których jedna z pewnością mogłaby zasłużyć na miano interwencji kolejki (rzut wolny w 75. minucie przy stanie 0:2). Golkiper "biało-zielonych" uratował swój zespół nie tylko od utraty gola, ale i nerwowej końcówki. Co ciekawe, mimo gry w osłabieniu, dębiczanie przeważali w ostatnich minutach, co spointowali trzecią bramką. W polu karnym Wilgi dużym sprytem wykazał się Bartłomiej Konik, wywalczając rzut karny - do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Adrian Nowak i bardzo pewnym strzałem ustalił wynik meczu. Wisłoka miała jeszcze szansę na czwartego gola, ale fatalnie rozegrała kontrę w przewadze pięciu na dwóch i ta zakończyła się fiaskiem.
Gra "biało-zielonych" pozostawia jeszcze wiele do życzenia, ale cieszyć może fakt, iż nawet będąc w słabszej dyspozycji nasi zawodnicy potrafili wygrać wysoko i nie stracić gola. W drużynie pojawiło się wielu nowych zawodników i przy lepszym zgraniu, lepszym zrozumieniu, powinniśmy niebawem zobaczyć team osiągający satysfakcjonujące wyniki.