Wisłoka - Rzemieślnik 1:1 (1:0)
Wisłoka Dębica – Rzemieślnik Pilzno 1:1 (1:0).

Mimo coraz chłodniejszych dni wielu emocji na stadionie Wisłoki dostarczyły derby z Rzemieślnikiem Pilzno, a licznie zgromadzona publiczność zapewniła gorący doping. Wisłoka podzieliła się punktami z Rzemieślnikiem remisując 1:1.
Już sam fakt pojawienia się byłych zawodników Wisłoki w wyjściowym składzie wzbudził wiele emocji – Paweł Remut oraz Dawid Florian wystąpili w barwach Rzemieślnika.
Wisłoka zaczęła bardzo agresywnie i pewnie. Już od pierwszych minut próbowała objąć prowadzenie. Po pressingu Bielatowicza na Remucie i pomyłce stopera Rzemieślnika, piłkę przejmuje Bielatowicz i zagrywa w pole karne do Konika, który zostaje sfaulowany w polu karnym. „Jedenastkę” pewnie wykorzystuje Gryboś, a Wisłoka prowadzi już od 3 minuty. Goście nieudolnie próbowali odrobić straty, jednak ich akcje nie były precyzyjne, a strzały na bramkę zostały pewnie wybronione przez Jakuba Kierasia. Wisłoka będąc częściej w posiadaniu piłki próbowała podwyższyć wynik jednak bezskutecznie zawodząc w stałych fragmentach gry. Niedokładne dośrodkowania z rzutów rożnych, przestrzelone rzuty wolne, a także częste spalone nie przyniosły upragnionej bramki. Bliski jej zdobycia był Darek Bieszczad po strzale z za pola karnego, również Karpa po podaniach Grybosia próbował wypracować sobie pozycje strzeleckie, jednak na próżno. Goście nie mieli pomysłu na przebicie się przez obronę Wisłoki dobrze kontrolowaną przez Cyzę i Kardysia, którzy przerywali akcje Rzemieślnika w kluczowych momentach. Bliski wyrównania był Remut w 19 minucie, jednak piłka po jego strzale głową minęła światło bramki. Kilka pojedynczych zrywów Gości i pewna obrona Wisłoki sprawiły, iż wynik nie uległ zmianie do przerwy.

W drugiej połowie Goście szybko zabrali się do odrabiania strat. Wyrównującego gola już w 49 minucie po rzucie rożnym, główką zdobył Kłos. Kilka minut później doskonałą okazję zmarnował Leśniowski i tylko poprzeczka uchroniła Wisłokę przed utratą bramki. Wisłoka próbowała poderwać się jeszcze do walki jednak bez pomysłu, a rzuty wolne były jednak minimalnie niecelne. Gra stała się coraz bardziej nerwowa i chaotyczna, obaj trenerzy dokonali kilku zmian taktycznych lub z powodu kontuzji. Rzemieślnik dominował całą drugą połowę próbując bezskutecznie podwyższyć wynik. Gospodarze wcale nie zamierzali im tego utrudniać. Po bezsensownie zdobytej drugiej żółtej kartce, a w konsekwencji czerwonej Lis opuszcza boisko. Wisłoka od 74 minuty rozpoczęła grę w dziesiątkę, jedynie po to by utrzymać remis.
Derby powiatu kończą się remisem. Obie drużyny nie tylko podzieliły się punktami, lecz także, jak dało się odnieść wrażenie – grą w obu połowach meczu. Wisłoka nie potrafiła skutecznie podwyższyć wyniku z wypracowanych sytuacji w pierwszej połowie, za to Goście zmotywowani do walki wywalczyli punkt w drugiej części spotkania.

Następny mecz ligowy Wisłoka Dębica rozegra na wyjeździe z zespołem Bukowa Jastkowice 25.10 o godz. 15.00.

0:1 – Gryboś (3 min.) (karny)
1:1 – Kłos (49 min.)

Żółte kartki: Konik

Czerwone kartki: Lis (dwie żółte)

WISŁOKA: Kieraś – Karpa, D.Bieszczad (T.Kot 60 min.), K. Bieszczad (K.Kot 70 min.), Kardyś, Lis, Bielatowicz, Gryboś, Konik (Śliwa 89 min.), Cyza (Pęcak 67 min.), Yablonsky.

Sędzia Główny: Witold Kwaśny (Ropczyce)

Widzów: około (400 osób)

Relacja: F.anka