Wiązownica - Wisłoka 5:0 (1:0)
W niedzielnym, wyjazdowym spotkaniu Wisłoka Dębica przegrała z KS Wiązownicą po dramatycznym spotkaniu 0:5.

Wisłoka Dębica została gorąco przywitana przez gospodarzy. Przed meczem oraz w trakcie przerwy spiker z wielkim uznaniem przedstawił bogatą historię sekcji piłki nożnej oraz zapaśniczej. Wspominał o sukcesach, zdobytych trofeach, a także przybliżył historię znanych dębickich sportowców. Mimo uznania i szacunku jakim została obdarzona Wisłoka, Gospodarze przystąpili do spotkania bardzo zmotywowani, pewnie zdobywali bramki przyćmiewając dawną sławę klubu z Dębicy.

Początek meczu nie zapowiadał, aż tak wysokiej porażki, a pierwsza połowa rozpoczęła się ofensywą Gości. Bielatowicz oraz Kardyś dośrodkowywali kilka razy w pole karne, jednak nikt nie przejął ich podań i nie zakończył celnym strzałem na bramkę. Gra toczyła się głównie w środku pola, obie drużyny powoli konstruowały akcje. Jedną z nich pewnie wykończyli Gospodarze zdobywając gola w 18 minucie po strzale Łukasza Czuba. Wisłoka odpowiedziała dokładnym podaniem Konika, po którym Gryboś znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, jednak zarówno jego strzał jak i dobitka Konika zostały zablokowane. Wiązownica skutecznie przerywała ataki Gości. A długie podania tuż pod pole karne, omijające grę w środku pola sprawiły, iż Gospodarze zdecydowanie i szybko wychodzili na czyste pozycje strzeleckie, zaskakując obronę Gości. Wisłoka oddała kilka strzałów w stronę bramki, były one jednak niecelne. Dopracowane i dokładne akcje Darka Bieszczada, Bielatowicza i Kardysia zostały jednak zatrzymane przed polem karnym lub sytuacje sam na sam Grybosia i Bielatowicza były również powstrzymywane już w połowie boiska. Pod koniec pierwszej połowy Wisłoka próbowała jeszcze wyrównać. Po dośrodkowaniu Cyzy strzał głową Kardysia pewnie obronił Mikus. Gospodarze również zmarnowali doskonałe okazje na powiększenie przewagi. Za to pewnie w obronie Darek Bieszczad przerwał akcje ofensywne oraz Kacper Bieszczada wraz z Karpą uratowali pusta bramkę Wisłoki.

Początek drugiej połowy nie zapowiadał tak jednostronnego gradu bramek, a nawet dawał wciąż nadzieje na remis lub wygraną Wisłoki. Goście zaczęli szybko i dynamicznie, jednak dośrodkowania Cyzy, Pęcaka i Kardysia nie docierały w pole karne. W 53 minucie po podaniu Bielatowicza doskonałą okazję zmarnował Gryboś, którego strzał główką minął światło bramki. Piłkarze Wiązownicy nie przestraszyli się historycznego dla nich meczu i odważnie przystąpili do ofensywy. Po faulu na Łukaszu Czubie, rzut karny w 63 minucie pewnie wykonał Hołub. 5 minut później w sytuacji sam na sam z Balasą, pewnie strzelił trzeciego gola Saramak. Wisłoka nie wykorzystała rzutów wolnych, a zablokowane strzały K. Bieszczada, Bielatowicza oraz D. Bieszczada stały się doskonałymi okazjami dla Gospodarzy do wyprowadzania kontrataków. Po kolejnym, tym razem, kontrowersyjnym rzucie karnym w 74 minucie Wiązownica prowadziła już 4:0. Od podwyższenia wyniku o kolejne bramki uratowali Gości kilkukrotnie Podlasek, a także D.Bieszczad, który doznał kontuzji po jednej z akcji defensywnych. Wisłoka poderwała się jeszcze do walki. Gryboś podał do Konika w polu karnym, jednak ten strzelił minimalnie obok słupka. Skupiając uwagę na akcjach ofensywnych Wisłoka słabła w obronie, co pewnie wykorzystał Brzyski w 89 minucie będąc sam na sam z Balasą. Od jeszcze wyższej porażki uratował Wisłokę Kardyś wybijając piłkę z pustej bramki w ostatniej minucie meczu.
Podczas dzisiejszego meczu Wisłoka w niczym nie przypominała sławnego klubu z dawnych lat, ale również daleko odbiegała od formy mentalnej i fizycznej jaką zaprezentowała w środowym spotkaniu z Sokołem Nisko. Na nic zdadzą się pochwały dla zawodników za kilka dobrych podań, za przemyślane dośrodkowania czy skuteczną grę w obronie – niestety jedynie w pierwszej połowie - jeżeli nie przyniosło to upragnionego rezultatu. Niedzielne spotkanie w dramatyczny sposób ukazało jak bardzo Wisłoka nie potrafiła strzelić bramki i jak bardzo musi zacząć strzelać gole i zdobywać punkty. Przysłowiowy pechowy trzynasty okazał się być szczęśliwy dla beniaminka, który ani na chwile nie zawahał się w dążeniu do upragnionego zwycięstwa. Jeżeli Wisłoka marzy o tym, by pozostać w IV lidze i podtrzymać tę piękną, może czasami ciążącą historię, musi zmobilizować siły na kolejne ligowe spotkanie przed własną publicznością, które odbędzie się już w sobotę 19.09 o godz. 16.00.

0:1 – Czub 18 min.
0:2– Hołub 63 min. (karny)
0:3 – Saramak 68 min.
0:4 – Hołub 74 min. (karny)
0:5 – Brzyski 89 min.

Żółte kartki: Karpa, K. Bieszczad.

WISŁOKA: Balasa – Cyza, Karpa (Maik 63 min), Podlasek (Pudło 75 min), K.Bieszczad, D.Bieszczad, Pęcak, Kardyś, Bielatowicz, Gryboś, Konik.

Sędziowali: Sebastian Godek (główny) Grzegorz Pytko, Rafał Pańczak (Rzeszów)