Wisłoka Dębica X lat temu #1 - Sokół Nisko 03/04
Ruszamy na naszej stronie z nowym cyklem wiadomości i filmików. Od dziś, mamy nadzieję, że regularnie, będziemy publikować archiwalne nagrania z meczów Wisłoki, których dotychczas Internet jeszcze nie uświadczył.

Zaczynamy od jesieni 2003, czyli pierwszej rundy nagrywanej przez nas przynajmniej częściowo. Z biegiem czasu przedstawiane będzie coraz nowsze wideo, a więc w lepszej jakości i coraz lepiej montowane - niestety, początki były bardzo surowe w tym temacie :)

Pierwszy odcinek to mecz z Sokołem Nisko rozegrany przy Parkowej 2. sierpnia 2003. Była to pierwsza kolejka drugiego sezonu spędzonego przez Wisłokę w 4. lidze po spadku w wyniku pamiętnego meczu z Polonią Przemyśl po kilkunastu latach spędzonych na wyższych szczeblach.

Poprzednią edycję tych rozgrywek biało-zieloni ukończyli na 5. miejscu. Kibicom marzył się oczywiście awans, jednak 21 punktów straty do lidera półtora miesiąca wcześniej oraz brak stabilizacji formy nie dawały argumentów za walką o najwyższy cel, zwłaszcza przy faworyzowanej Pogoni Leżajsk.

Ale to były tylko przewidywania. W inauguracji rundy jesiennej 2003 działo się jak w filmiku poniżej. Zapraszamy do oglądania - warto choćby z racji wyjątkowych strojów, w jakich występowali piłkarze z Parkowej :)

Kris dnia 29 listopad 2013 · 5 komentarzy · 2093 czytań ·Drukuj
32
bzd dnia 29 listopad 2013 18:38:29
Ciekawy pomysł to Archiwum XUśmiech.

Widać ile się zmieniło przez ostatnie 10 lat. Po pierwsze nasz stadion. Po drugie KrisTV nadaje teraz w lepszej jakościUśmiech.

Sokół przyjechał wtedy z zielonymi koszulkami, więc nasi musieli dobrac inny kolor, ale niebieski to nam nijak nie pasujeUśmiech. Nigdy więcej niebieskich koszulek!

Kojarzy ktoś skład z tego meczu?
31
pg dnia 29 listopad 2013 19:34:07
Taka ekipa grała: Z przymrużeniem oka
617
Gwen Stefani dnia 30 listopad 2013 07:31:56
Z tego co mi się kojarzy to Sokół przyjechał autokarem , wraz z Unią NS , na wysokości obecnego ronda na piaskach zostali zaatakowani , w ich autokar poleciało trochę sprzętu i odjechali zakręcając w stronę hotelu lipsk , i zatrzymując się na wprost obecnego roberto , tam nastąpił drugi atak , kilku się postawiło , jednak ogólnie się przestraszyli , od razu wbiega policja która nas rozgania po osieldu fredry , trwało to długo dość , wiekszość nas na mecz przychodzi przebranych.Pamiętam zdziwienie w klatce przyjezdnych jak przyszlismy z nimi pogadać i pretensje o sprzęt że co mieli zrobić.Nawet Stalowa później miała pretensje i przy jakieś okazji pytała nas dlaczego ich atakowaliśmy sprzętem.Nie wiem czy mieliśmy młyn na tym meczu?
Chyba nie pomyliłem meczy.
267
Bo dnia 30 listopad 2013 09:39:06
Z Sokołem Nisko graliśmy do tej pory w lidze dwadzieścia jeden razy. Były to zawsze mecze czwartoligowe lub piątoligowe. Pierwsze dwa z nich odbyły się w 1950 roku. My nazywaliśmy się Spójnia, oni Ogniwo Nisko. Graliśmy w klasie B. Niestety wyników tych meczów nie znam. Po dwóch latach znowu gramy razem pod tymi samymi nazwami. Wiosną 1953 roku wygrywamy 2:1. Był to pierwszy mecz rundy. W Nisku, w przedostatnim meczu sezonu, przegrywamy 1:0. W następnym roku obydwa mecze wygrywamy. To były trzecie mecze rund. W Nisku wygraliśmy 1:2 (1:1) i były to nasze pierwsze zdobycze punktowe w tamtych rozgrywkach. Jesteśmy na VIII, a oni na IX miejscu. W Dębicy jest lepiej. Do przerwy 2:0. Ostatecznie zwyciężamy 5:2. My jesteśmy wtedy już na V, a oni nadal na IX pozycji. Niestety następnej wiosny przegrywamy 3:1 (2:0). My i oni gramy jako Sparta. Jesienią w trzecim meczu rundy pokonujemy ich 3:0, ale nie chroni nas to przed spadkiem do piątej ligi. Po jedenastu latach przerwy podczas jednorocznego naszego pobytu w czwartej lidze (spadek i szybki powrót do trzeciej) w sezonie 1966/67 obydwa mecze Wisłoka wygrywa z niżańskimi piłkarzami. Oni nazywają się Zenit Nisko. Były to trzecie mecze rund. Najpierw wygraliśmy 2:1. Było to nasze trzecie z rzędu zwycięstwo. Rewanż wiosną przynosi nam sukces. Po bramkach Grabowskiego dwukrotnie wychodzimy na prowadzenie (2 i 57 min.). Wynik na 3:1 ustala Jerzy Maślanka w 87 minucie. Jesteśmy wiceliderami. Po 34 latach znowu gramy razem. Właśnie spadliśmy z trzeciej ligi. Jesienią 2002 roku przegrywamy 2:4. Gole dla nas strzelili Lenart (2 min. strzał samobójczy) i Juszkiewicz (36 min.). Wiosną remisujemy bezbramkowo, zaś jesienią 2003 roku wygrywamy 2:0 (0:0) po strzałach Krzyśka Królikowskiego (46 min.) i Grześka Pajora (77 min.). Wiosną w Nisku znowu gole nie padły. Po rocznej przerwie znowu przegrywamy przy Park Arena 1:3. Jedyna bramkę strzelił na 1:1 w 36 minucie Dawid Lachowicz. Wiosenny rewanż z 2006 roku wygraliśmy po ciężkim boju 2:3. Gole dla nas strzelili Mariusz Stalec (29 min.), Darek Kantor (38 min.) i Dawid Lachowicz (52 min.). Po tamtym sezonie wróciliśmy do trzeciej ligi. W zeszłym sezonie, 2010/2011, jesienią zremisowaliśmy w Nisku 0:0 po wybronionym przez naszego bramkarza karnym, a wiosną wygraliśmy 2:1. W tym samym roku jesienią wygraliśmy 1:0, ale na wiosnę porażka 3:1 przyczyniła się do naszego spadku do okręgówki. Po rocznym w niej pobycie odnieśliśmy w Dębicy jesienią 2013 roku wysokie zwycięstwo 6:2.
6:2 Juszkiewicz 69 min.
Podsumowując: 21 meczów,11 zwycięstw, 3 remisy (nigdy w Dębicy), 5 porażek, 2 wyniki nieznane, gole 36:25.