Igloopol jedną nogą w IV lidze... Podsumowanie!
W ubiegły weekend, odbyła się 29, a zarazem przed ostatnia kolejka V ligi. Podsumowanie rozpocznę od Derbowego spotkania, pomiędzy Wisłoką a Igloopolem.

WISŁOKA DĘBICA 1:2 IGLOOPOL DĘBICA

To już koniec. W upalne popołudnie, przyszło rozgrywać mecz Derbowy, pomiędzy Wisłoką a Igloopolem. Cały mecz, to lepsza gra zawodników Wisłoki, oraz dużo niewykorzystanych sytuacji. Liczna publiczność przy Parkowej, miała nadzieje na 3 punkty, niestety... przegraliśmy. Kibice musieli odczekać 21 minut, na pierwszą bramkę, niestety dla Igloopolu, piłka niefortunnie odbija się w polu karnym, od jednego z zawodników, do futbolówki dopadł zawodnik Igloopolu, wykładając piłkę Brzostowskiemu a ten strzałem pokonuje, naszego bramkarza. Na wyrównanie kibice musieli czekać 19 minut, bowiem w 40 minucie, po zamieszaniu w polu karnym, Adrian Konrad dopada do piłki i strzela upragnioną bramkę na 1:1. Po przerwie, nasi zawodnicy nadal atakowali bramkę rywali, lecz nadarzył się kolejny błąd naszego bramkarza... 16 minut, po przerwie Igloopol zdobył kolejną bramkę, Brzostowski dostał proste podanie i pobiegł w stronę naszej bramki, obok siebie miał dwóch obrońców Wisłoki, lecz drugi raz w tym meczu nie popisał się Szczęch, który niepotrzebnie wybiegł z bramki, Brzostowski zauważając błąd bramkarza, lekko kopnął piłkę w stronę bramki, i takim oto sposobem straciliśmy drugą bramkę. Mecz miał wyglądać inaczej, lecz to zawodnicy Igloopolu schodzili z boiska z podniesionymi głowami i to oni wracają na pierwsze miejsce w tabeli wyprzedzając Wisłokę o 2 punkty. W następnym meczu Wisłoka zmierzy się z Błękitnymi Ropczyce, a Igloopol z Pogórzem Wielopole Skrzyńskie, więc najprawdopodobniej możemy pożegnać się z awansem.

VICTORIA CZERMIN 3:1 CHEMIK PUSTKÓW

W pogoni za Błękitnymi. Victoria wygrała drugi mecz z rzędu, tym razem z Chemikiem. Mecz obu drużyn miał swoją dramaturgię, ponieważ już w 5 minucie, zawodnik Chemika zobaczył czerwony kartonik, lecz to ich nie powstrzymało i już dwie minuty później cieszyli się z bramki. Wyrównująca bramka padła, dopiero w 86 minucie, po rzucie karnym. Niespełna cztery minuty później, Victoria mogła cieszyć się z drugiej bramki, ponieważ tuż przed linią bramkową, faulowany był zawodnik Victorii, i po strzale z rzutu wolnego Victoria wyszła na prowadzenie. W 94 minucie spotkania, w ostatniej akcji meczu zespół z Czermina podwyższyła wynik na 3:1, dzięki strzale Knapa z 12 metrów.

WISŁOK WIŚNIOWA 3:0 KASKADA KAMIONKA

Kolejna porażka Kaskady. Wisłok po wygranej z Kaskadą, posiada 47 punktów i 5 miejsce w tabeli, więc nie spadną ani nie awansują. Mecz oczywiście jednostronny na korzyść drużyny z Wiśniowej. Kaskada Kamionka tydzień temu zapieczętowała swoją porażką, spadek do A-klasy, więc w następnym meczu, zapewne także nic nie pokażą.

CZARNOVIA CZARNA 1:1 RADOMYŚLANKA RADOMYŚL WLK.

Po punkcie, dla obu. Mecz był wyrównany. Obie drużyny prezentowały szybki futbol. Pierwsza połowa, nie przyniosła żadnych bramek, lecz po przerwie padła pierwsza bramka, a jej strzelcem był Hadam, zawodnik Radomyślanki. Ten gol nie złamał piłkarzy Czarnovii, ponieważ dalej dążyli do zdobycia bramki, sztuka ta udała się 10 minut, po bramce gości. Gola wyrównującego zdobył Majewski, którzy wykończył indywidualną akcję, oraz podanie od kolegi, strzałem pomiędzy nogami bramkarza gości.

LECHIA SĘDZISZÓW MŁP. 0:0 BRZOSTOWIANKA BRZOSTEK

Kolejny mecz na remis. Jest to drugi zremisowany mecz Lechii Sędziszów, tym razem zespół Brzostowianki nie dał się pokonać. Bezbramkowy remis, drużyny z środka tabeli z drużyną z dołu. Jedynie, co to zawodnicy Brzostowianki mogą cieszyć się ze zdobytego punktu, ponieważ powoli idą ku górze w tabeli.

POGÓRZE WIELOPOLE SKRZYŃSKIE 0:5 START WOLA MIELECKA

Piąteczka od Startu. Start na pewno zaskoczył wiele drużyn tym wynikiem... Emocji w tym meczu, raczej nie brakowało. Pierwszą bramkę dla Startu w 22 minucie zdobył Bierzyński z rzutu karnego, drugą dołożył Peret w 35 minucie i wynik 0:2 utrzymał się do końca pierwszej połowy. Po przerwie zawodnicy Startu dalej atakowali i przyniosło to skutek w 55 minucie, wtedy po raz drugi na listę strzelców zapisał się Peret. Bramkę na 0:4 zdobył w 63 minucie Ryniewicz, a ostatnią bramkę znów zdobył Peret, zaliczając w meczu klasycznego hat-tricka.

ZRYW DZIKOWIEC 3:1 BŁĘKITNI ROPCZYCE

Kolejna porażka Błękitnych. Jest to już druga z rzędu porażka Błękitnych, tym razem przegrali z niżej notowaną drużyną Zrywu. Wynik 0:0 utrzymywał się do końca pierwszej połowy. Po przerwie pierwszą bramkę dla Zrywu zdobył Reguła, drugą z karnego dołożył Skupiński a trzecią Żur. Honorową bramkę dla zespołu z Ropczyc zdobył Hendzel.

RANIŻOVIA RANIŻÓW 1:3 SOKÓŁ KOLBUSZOWA DOLNA

Gry w "kratkę", ciąg dalszy. Po zwycięstwie Ranożovi w 28 kolejce 1:2 z Błękitnymi, drużyna Raniżovii wyszła na boisko z nadzieją na kolejne zwycięstwo, lecz nie udało się. Sokół po wysokiej porażce z Chemikiem w poprzedniej kolejce może cieszyć się ze zwycięstwa i z tego, że trzy punkty pojechały z nimi do Kolbuszowej Dolnej.

Podsumowanie napisał Patryk08. Zapraszam do oceny jego podsumowania. A za dzisiejszą pracę wielkie Dzięki!